sobota 18. června 2016

Zaujalo mě #3

Vypadá to, že tato rubrika bude asi za chvíli pravidelná. Za těch pár dní, co jsem Vám naposledy představila 4 knihy, které mě upoutaly natolik, že jsem se je rozhodla zařadit na seznam chystaných knih, se objevily další. Tento seznam nikdy neskončí a smutné je, že místo aby ubýval se ještě rozšiřuje. Ano, chápete správně. Nestačím to všechno číst. Ale dost mému blábolení, jdeme na další chuťovky, které mě zaujaly :)

První knihou je V pasti - Neotvírej oči, nebo zemřeš! Napsal jej američan jménem Josh Malerman a jedná se o horor. Upoutala mě samotná obálka a pak ten název. A protože jsem děvče zvědavé, rozklikla jsem a začetla se do anotace. Vážně to vypadá velmi slibně. Třeba se budu opravdu bát a budu se bát chodit v noci na záchod :D

Anotace:
TAM VENKU NĚCO JE…
Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo.
Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra?
Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa, který budete hltat do poslední stránky.

Druhou knihu, Prázdná místa, napal J. M. Köhler a jedná se o detektivku. Jsem na ni velmi zvědavá, neboť je od českého autora a ty já poněkud zanedbávám. Chtěla bych to napravit a myslím, že toto bude dobrý začátek. Jen mě děsí, že to bylo vydáno v eknize. Ale co, to se zvládne :)

Anotace:
Psychopat Milan Lyso spáchal za svůj život mnoho zločinů, za které byl právem odsouzen na řadu let za mřížemi. Nejzávažnější činy mu ale policie nikdy prokázat nedokázala, zbylo pouze zakořeněné přesvědčení o jeho vině. Nyní, po odpykání celého trestu a propuštění na svobodu, leží Lysovo zakrvácené bezvládné tělo uprostřed koupelny na pražském sídlišti.
Na Sáru Hoffmanovou a její vyšetřovací tým čeká náročné pátrání v temném životě zavražděného, a čím hlouběji se noří do případu, tím více vyplouvají na povrch podivné skutečnosti z dávné minulosti, které měly zůstat světu utajeny. Kam zmizely údajné oběti dávného vražedného řádění? Proč existují různé verze vyšetřovacího spisu? A byl doopravdy odsouzen skutečný pachatel? Postupem času přechází podezření v tíživou realitu a Sára si začíná uvědomovat hrozbu dvacetileté promlčecí lhůty.
Kdo dokázal čekat na pomstu tolik let? Kam až vede stesk a nenávist okolí obětí nepotrestaných trestných činů? A je skutečná pravda to, co chce Sára vypátrat?

Uvnitř mé hlavy je počinem opět z americké půdy. Tentokrát se jedná o román pro dívky (něco na odlehčení). Francesca Zappia je u nás nováčkem a zatím vypadá, že uspěšným. Už z anotace je jasné, že to bude trochu psychologického ražení. Protože pokud si dotyčného opravdu vymyslela, jakou chorbou pak trpí?

Anotace:
Co když jsem si tě vymyslela?
Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou?
Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?

Bastera zrecenzovala knihu jménem Svévole od nové švédské autorky Leny Andersson. Její recenze mě nalákala a já se po knize rozhodla podívat. Sice ji prý chvílemi lezla krkem a hodnocení (z DK) také není nijak valné, ale já se to rozhodla risknout :)

Anotace:
Příběh o tom, jak v touze být milováni oddaně podvádíme sami sebe
Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, dospělém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku pronést přednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten se akce nzúčastní a přednáškou je nadšen. Je to začátek milostného vztahu, banálního ve své prosté krutosti, velkolepého naprostou odevzdaností.
Román Svévole vypráví o tom, nakolik jsme připraveni pro lásku lhát sami sobe, jak snadné je zneužít lidskou slabost a jak krutý může být výsledek.

Úplně poslední mnou představenou knihou je Talisman od známého autora Nicholase Sparkse. I přes jeho oblíbenost jsem o něm četla poprvé. Ano, přiznávám, neznám tohoto autora, ale právě tímto počinem to hodlám změnit. Pokud mě jeho román zaujme, určitě se podívám po jeho jiných knihách. Na tuto mě svou recenzí nalákala Lucka z Knižního nebe.

Anotace:
Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?

To by bylo asi vše. Ale proč mám pocit, že je těch knih čím dál víc?A kde mám, sakra, brát na to všechno čas?

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

4 komentáře:

 1. Zajímavý výběr, první dvě knihy mě díky anotaci taky celkem zaujaly, tak jsem zvědavá, jak se tobě budou líbit :) A na Sparkse bych se taky mohla konečně vrhnout, filmy na jeho motivy mám ráda, ale do knih jsem se ještě nějak nepustila :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě, mě také zaujaly, tak jsem na ně zvědavá. Až budeš Sparkse číst, ráda si pak přečtu tvůj názor :)

   Smazat
 2. Moje oblíbená rubrika :) Opět se alespoň v jedné knize shodujeme - ve Svévoli, na kterou mě taky dokázala nalákat Bastera. Ostatní knihy (tedy kromě Sparkse) neznám, ale vypadají taky rozhodně zajímavé, tak jsem zvědavá, jestli se k některé dostaneš a co na ně řekneš :)
  Měj se krásně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bastera je holt šikovná :) Jinak bych se o Svévoli možná ani nedověděla a přitom to vypadá dobře. Ostatní autory také neznám, ale chci jim dát šanci. Hlavně V pasti mě hodně láká :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)