sobota 25. června 2016

Zaujalo mě #4

Krásné odpoledne všem, kdo odpočíváte a užíváte si volného víkendu. Já to štěstí bohužel nemám, ale i tak jsem se rozhodla představit Vám další knihy, které mi padly do oka. Dnes to bude kratičký článek, protože jsou jen dvě. Ale i to stačí :)

První knihou je Nezapomenutelná cesta od Nicholase Sparkse. Od tohoto autora už Vám představuji druhou knihu. Opět jsem na ni narazila u Lucky z Knižního nebe. Tenkrát na knihu zveřejnila recenzi (moc povedenou, mimochodem) a já vlastně zjistila, že tu knihu znám. Jen ve filmové podobě. Tenkrát se mi film hrozně líbil a já konec probrečela. Nakonec jsem si řekla, že bych se po ní mohla podívat, protože mě v knižní podobě vážně zajímá. Navíc má jen 179 stran, takže to bude rychlé čtení, doufám :)

Anotace:
Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak.
Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.

Druhá kniha je Matčiny dary a napsala ji Cecilie Enger. Nevím, jak to dělám, ale asi už mám na to čuch. Pro nás zatím neznámá autorka pochází z Norska a mě ti Skandinávci prostě přitahují. Anotace mě upoutala okamžitě a obálka na ni nalákala. Ta se mi moc líbí. Tak jsem na ni zvědavá, ale budu si muset chvíli počkat. Teprve vyšla a musím počkat jen na knihovnu, až ji seženou.

Anotace:
Když Ceciliina matka skončí v důsledku zákeřné Alzheimerovy choroby v pečovatelském ústavu, rozhodne se Cecilie dát do pořádku rodný dům. Během úklidu narazí na matčiny úhledně zaznamenané seznamy všech vánočních dárků, které rodina v průběhu čtyř desetiletí nejen darovala, ale také dostala. A ke každému dárku se váže životní příběh nějakého člověka. Tyto seznamy jsou pro Cecilii určitým vodítkem pro sepsání rodinné historie od konce 19. století až po současnost…
Jedinečná kniha, která se stala v Norsku bestsellerem, je úžasnou cestou časem i obrazem jedné neobyčejné rodiny.

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

2 komentáře:

 1. Musím se přiznat, že jsem od Sparkse doposud přečetla dvě knihy a ani jedna mě více nezaujala, kdežto jeho filmové adaptace mám moc ráda. Brzy chystám na blog recenzi na Volbu, tak kdyžtak mrkni, když budeš mít chuť.
  Druhá kniha vypadá vážně dobře, připisuji si ji na TBR, tak třeba se k ní někdy dostanu :)
  Měj se báječně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já Sparkse zatím nečetla, takže jsem na něj opravdu zvědavá a zítra si ho v knihovně možná půjčím. A na recenzi se určitě podívám :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)