pátek 1. července 2016

Recenze ⭑ Obsidiánový motýl ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Obsidian Butterfly
Přeložily: Zuzana L’alíková a Olga Prokešová
Autorský medailon: Martin Šust
Obálka: Dorothea Bylica
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha, edice Fantastická Epocha (svazek 7)
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 560
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-121-4

9. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Anita je požádána o pomoc. Ovšem požádána o pomoc není ten správný výraz, dluží Edwardovi laskavost. A tak chtě nechtě musí odletět do Santa Fe, aby mu pomohla najít a zabít stvůru, která vraždí obyvatelstvo ne zrovna hezkým způsobem.

Co všechno musí Anita podstoupit, aby zachránila všechny v okolí? Co se to probudilo za stvůru a jak se jí zbavit? Příliš mnoho otázek a skoro žádná odpověď. Anita se musí vypořádat ne jen s monstrem, ale i s předsudky, policií, parťáky, špatňáky, upíří vládkyní a vlkodlaky. Nepřítel si nadělá spoustu, ale jen ztěžka si nadělá přátele.

Můj názor:
Určitě nejlepší díl, jaký jsem zatím o Anitě četla. Ne jen že je tu hodně akce, napětí, nebezpečí, nějaká ta krev. Ale máme tu Edwarda. Tohoto lovce odměn jsem si oblíbila hned na první pohled (první čtení :D). Ne jen že je mi sympatický, ale je jiná nátura, než Jean-Claude a Richard. Anitě říkají popravčí, on je Smrt. A každému musí být jasné, jak moc nebezpečný je.

Jenže i sama Smrt má své tajemství a své slabosti. My spolu s Anitou máme tu možnost Edwarda poznat blíž. Jak asi vypadá jeho dům? Co ta jeho identita? A proč má ten klobouk? Anita je v sedmém nebi a já to všechno prožívala s ní.

Že nejsou nablízku její příšerky? To vůbec nevadí. Spíš je to takové zpestření, nemusíme přece dokola číst, co zase provedl Jean-Claude a co neprovedl Richard. Edward, Bernardo a Olaf vydají za oba dva. Všichni tři jsou nebezpeční, každý jiným způsobem. A s nimi má Anita spolupracovat. Za její prostořekost bych ji uškrtila, za spoustu věcí si mohla sama. Ale na druhou stranu, když víte, kdo Vám má hlídat záda, tak…

Docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se setkala s Olafem někdy později. Kdyby přijel do St. Louis. Olaf je nebezpečný člověk a potkat ho jako nepřítele bych nechtěla. Vážně doufám, že si na něj Laurell vzpomene a napíše další knihu v tomto duchu. Edward jí přece slíbil pomoc.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)