pátek 15. července 2016

Zaujalo mě #5

Ahoj všem, dnes tu mám pro Vás další článek o knihách, které jsem si přidala do seznamu "Chystám se číst". Jsou to všechno novinky. vyjma jedné tedy. Ta je novinka delší dobu. Tak hrrrr na ně :)

První knihou je Vše, co jsme si nikdy neřekli. Napsala ji američanka s japonskými kořeny, Celeste Ng. Jedná se o román s prvky detektivky a podle anotace vypadá, že to bude i trochu psychologické. Nemám páru, proč jsem si vybrala zrovna tuhle knihu, možná že nečtu nic od japonských autorů a chtěla bych to aspoň trochu napravit. Každopádně mě zaujala a jsem na ni hodně zvědavá.

Anotace:
Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí...
Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.

Druhá kniha je ta trochu starší novinka. Už dříve jsem se na ni dívala, ale záhy na ni zapomněla. Až Lucka z Knižního nebe na ni napsala kladnou recenzi a já se přesvědčila, že kniha vypadá opravdu zajímavě. Takže za ni opravdu děkuji, jinak bych ji možná vynechala a třeba bych přišla o dobrou knihu :) Jo, jmenuje se Zimní moře a napsala ji Susanna Kearsley.

Anotace:
Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.

A zbylé dvě knihy jsem si do hledáčku přidala teprve včera. Jedna se jmenuje Nalehko. Napsala ji Clara Bensen a je to její prvotina. Líbí se mi ten námět, trochu zvláštní a přitom zajímavý. Hlavně mě zajímají ty země, kam se mají vydat: Skotsko, Anglie. A jsem zvědavá, co si přivezou :) Má jen 216 stránek, tak myslím, že to bude dobré čtení k odpočinku.

Anotace:
Minimalistický příběh o lásce a putování... Dva lidé, tři týdny, osm zemí a žádná zavazadla.
Svérázná americká dvojice vyráží na neuvěřitelnou cestu. Jednadvacet dní, osm zemí, skoro pět tisíc kilometrů. Žádné plány, žádné hotely a žádná zavazadla. A žádné šaty na převlečení. On má jen to, co se mu vejde do kapes, ona si bere kabelku. Ona je Clara, životní krizí trochu pošramocená mladá dáma, on je Jeff, profesor, který si libuje v šílených oděvech a v rámci experimentu se například pokoušel bydlet v kontejneru. Poznali se na internetové seznamce.
A pak si šli koupit letenku. Pro začátek do Istanbulu.
Jako novodobí tuláci bez tíže pak pokračují dál. Řecko, Chorvatsko, Maďarsko, Skotsko, Anglie... Když se pak vracejí, ve stejných šatech, v jakých vyjeli, vezou si domů něco víc než suvenýry.
Naději. Nebo dokonce lásku?

Tou poslední knihou je Strážce cti. Sice mě tam děsí to Warhammer, co je napsán na přebalu, jestli to zase nebude něco na pokračování, ale co. Nick Kyme napsal příběh o trpaslících a elfech a vypadá to opravdu zajímavě. Nějaká fantasy neuškodí a pokud bude tato tak dobrá, jak slibuje, tak jenom dobře :)

Anotace:
V pradávných časech Starého světa, dlouho před příchodem věku člověka, byli trpaslíci a elfové na vrcholu prosperity. Krátce poté, co spolu král Bagrik a princ Ithalred uzavřou obchodní dohodu, napadne elfí město horda seveřanů. Trpaslíci nejprve odmítnout nechat se zatáhnout do války, která není jejich, ale když je zabit syn krále Bagrika, v touze po pomstě spojí svoje síly s elfy. Dokážou však dvě zcela odlišné rasy zapomenout na rozpory mezi sebou na dost dlouho, aby společného nepřítele porazily?

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)