pondělí 25. července 2016

Zaujalo mě #6

Pěkné dopoledne, máte se taky tak hezky jako já? Jen co dopíšu tento článek, zasednu na chvíli ke knížce a už se na to těším :) Jak jste si jistě všimli, budu zase představovat knihy, které mě nedávno zaujaly. Když jsem tuto rubriku zakládala, nečekala jsem, že bude až tak zaplavená novinkama. Ale když těch knížek je tolik... :)

Jako první kniha, která mě zaujala, se jmenuje Rok zázraků. I přesto, že u nás první přeložená autorčina kniha Když byl bůh králík nemá moc dobé hodnocení, rozhodla jsem se její druhou knihu zkusit. Vypadá opravdu zajímavě a myslím, že mě Sarah Winman mile překvapí. Jo a moc se mi líbí obálka :)

Anotace:
Téměř devadesátiletá Marvellous žije samotářsky v malebné přírodě Cornwallu. Jednoho dne se u ní objeví zubožený voják... Mladík hluboce poznamenaný válkou i smrtí dávné lásky a prazvláštní stařenka se sblíží a vznikne mezi nimi pouto. Díky Marvellous a jejímu podmanivému vyprávění dokáže Drake opět žasnout nad obyčejnými i neobyčejnými okamžiky života a nachází v sobě sílu jít dál. A zrovna tak přínosné je jejich přátelství i pro ni – teprve díky Drakeovi může Marvellous uzavřít některé kapitoly ze své minulosti.

Druhou knihou je vlastně série Temeraire od Naomi Novik. Celá série čítá 5 dílů a nalákala mě na ni Aires´s world of books. Ve sutečnosti je ale 8 dílů a zatím nejsou přeloženy. A jak to tak vypadá, asi ani nebudou. Ale i tak se na knihy těším. Draky mám ráda a série je prý podobná Eragonovi a toho já můžu :)

No a poslední kniha je Návrat z temnoty a jedná se o thriller. Vypadá velmi zajímavě a asi bude psychologického ražení a tento typ knihy jsem dlouho nečetla.Takže se na ni těším ještě víc. Liz Coley se proslavila povídkami a toto je vlastně její první kniha. U nás měla velký ohlas a já doufám, že mě nezklame :)

Anotace:
Bylo jí třináct, když se ztratila.
Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.
Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.

Proč mám pocit, že se tento seznam rozšiřuje a rozšiřuje a já se ještě po žádné z těch knih nepodívala? Také máte pocit, že je jich čím dál víc a Vy nevíte, kam dřív skočit? A místo aby se ten seznam zmenšoval, se jen zvětšuje?

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

2 komentáře:

  1. To snad není pravda, jak Rok zázraků, tak Návrat z temnoty mám taky na svém TBR :D

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Je vidět, ža máme hodně společného, co se knih týče. Jsem zvědavá, co na dané knihy řekneš, až si je přečteš :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)