čtvrtek 7. července 2016

Změny na blogu

Pěkný večer všem, co ještě nespí jako já. Dnešní článek bude informační, co se bude na blogu dít. Nebojte, nikam neodjíždím na trvalo ani na delší dobu. Vypovím Vám novinky, které tu zavedu a které jsem už zavedla :)

V prvé řadě se budu věnovat těm zavedeným. Přidala jsem další dva štítky. Zaprvé jsem si řekla, že by bylo hezké se zaměřit více na české autory a tak jsem jim zavedla nový štítek, a to Čeští autoři. Tam budou všichni ti naši. A druhý se týká školy, tedy Povinná četba. Třeba se zde objeví někdo, kdo bude hledat nějakou knihu k maturitě nebo čtenářskému deníku a třeba má recenze navnadí na nějakou tu povinnou knihu. Já vím, dělám si velké naděje, ale jednou snad můžu, ne? :D Oba dva štítky jsem hodila pod To další... (čehož jste si určitě všimli) a když mě napadne něco dalšího, objeví se to zde.

Druhou novinkou je, že jsem tuto rubriku přesunula do Deníku. Potřebuji více místa na hlavní liště.

A proč víc místa? Protože hodlám zavést nové rubriky. V hlavě toho mám opravdu hodně. Na některých pracuji, některé mám víceméně hotové a jedna bude asi na dlouho, ale bude to taková malá - velká výzva. O čem budou se záhy dozvíte, ale prozradím Vám, že knih se budou týkat stoprocentně :)

A poslední novinka se týká recenzí. Když jsem zakládala tento blog, měla jsem představu, že zde uveřejním prostě své starší recenze a časem navážu na nynější četbu. Ale najednou jsem zjistila, že to bude trvat déle, než jsem si původně myslela a mě je prostě líto Vám hned nepovědět a nepředstavit právě přečtenou knihu. Asi za to může taky fakt, že letos jich mám přečteno 30 (něco poprvé a něco už čtené) a než bych se dostala až na konec, trvalo by to opravdu dlouho. Tudíž od nynějška začínám uveřejňovat knihy, které jsem v danou dobu přečetla plus ty, které se těší vyjít na světlo. Takže se v nejbližší době můžete těšit na Prokletí Salemu od známého autora Stephena Kinga a Literární spolek Laury Sněžné od Fina Pasi Ilmari Jääskeläinena (momentálně dočítám).

To by bylo asi vše. To hlavní jsem napsala a teď můžu jít konečně spát. Krásné sny moji milí :)

2 komentáře:

 1. Ty mě napínáš! Moc se na nové rubriky těším, ale na co se těším ještě mnohem víc, jsou obě zmiňované recenze. King je moje srdcovka, ale zrovna Salem jsem ještě nečetla a to se na něj tak moc těším a do Spolku se pouštím během tohoto víkendu, tak pak můžem porovnat naše názory :)
  Co se týče těch recenzí, já to prvně taky dělala jako ty - tedy, že jsem zveřejňovala od nejstarších po nejnovější, ale v poslední době se mi taky mnohem víc osvědčilo publikovat spíš recenze na právě přečtené, protože má člověk o tom potřebu samozřejmě mluvit - a to nejlépe hned.
  Měj se krásně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Salem už chystám a Literární spolek se tu objeví snad do týdne. Tak si můžeš počíst :)
   Jo, to mi povídej. Někdy mám některé knihy plnou hlavu a potřebuju se vykecat :D A než bych se dohrabala do konce seznamu, tak by to bylo kdoví kdy. Tak chci změnit strategii. Už teď se na to těším :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)