čtvrtek 1. září 2016

Recenze ⭑ Děsivé přízraky ⭑ Laurent Botti

Autor: Laurent Botti
Originální název: Un jour des choses terrible…
Přeložila: Anna Štorkánová
Obálka: Studio VVG
Nakladatelství: Víkend
Rok vydání: 2009
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 464
Zdroj: knihovna
ISBN 978-80-7222-635-1

O knize:
Městečko Laville je tajemné, zvláštní a plné záhad. Do podvědomí okolního světa se dostalo díky svým rozsáhlým mlhám. Těžkým, hustým mlhám, díky kterým občas lidé nevidí na pět kroků. A právě tyto mlhy jsou opředeny tajemstvím. Lidé z tohoto městečka si vypráví příběhy, z kterých až mrazí. Do tohoto městečka se přestěhují mladí manželé s dvanáctiletým chlapcem, které před několika lety postihla tragédie. A jak jinak se zbavit výčitek svědomí, než se přestěhovat daleko od místa nehody…

Avšak, byla to správná volba? Co ty podivné přízraky? A co s nimi mají nově přistěhovalí společného?

Můj názor:
Kniha se mi četla dobře, rychle a svěže. Je zvláštní. Tajemná, děsivá, napínavá. Nápad knihy je fakt dobrý a zpracování se mi taky líbilo. Prostě Vás nenechá na pochybách a vtáhne do děje tak, že máte pocit, že stojíte přímo uprostřed těch mlh. A to je to tajemné, zvláštní a děsivé. Doslova mi běhal mráz po zádech, jako bych byla součástí příběhu. Až jsem si říkala, jestli se mi o tom nebude zdát. Nezdálo, nevadí :)

Ono tajemné městečka je děsivé. Jsem ráda, že v mém okolí se neděje něco podobného. Ale kdo ví? Prolíná se tu několik životů. Mladého chlapce Bastiena, komisaře Berteguiho, učitelky Audrey Millerové či spisovatele Nicolase. Každý z těchto čtyř lidí má svůj osud, svou touhu, svůj úkol. Každý z nich se dovídá pravdu ať už o vraždě, svém předurčení nebo proč je městečko Laville tak tajemné a zvláštní. Za jakých okolností vzniklo a jakých činů bylo svědkem.

Naprosto úžasná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hrozně moc jsem chtěla vědět, jak dopadne (na můj vkus to má moc otevřený konec, snesla bych pokračování ). Prožívala jsem osudy lidí z městečka spolu s nimi a děsila se každé mlhy, která se zrovna objevila. A s napětím četla, co se stane s některými lidmi a kdo za vším stojí. A jakou úlohu má vlastně ono záhadné městečko Laville. Opravdu povedené. Četlo se mi to zkrátka pěkně. Mohu jedině doporučit.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)