sobota 15. října 2016

Recenze ⭑ Jednoho dne, možná... ⭑ Lauren Graham

Autor: Lauren Graham
Originální název: Someday, Someday, Maybe
Přeložila: Olga Neumanová
Obálka: Zdeněk Mareš
Nakladatelství: XYZ
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 336
Zdroj: knihovna
ISBN 978-80-7388-959-3

O knize:
Franny se po škole rozhodla odcestovat do New Yourku za jediným cílem. Jejím velkým snem je stát se herečkou. Ale za žádnou cenu nechce být jako ostatní. Stanovila si lhůtu po tři roky a pokud se jí nepodaří proslavit, vrátí se domů a bude učit na místní škole.

Stanovená doba se krátí a jejím velkým úspěchem byla reklama na vánoční kousavé svetry a úspěšnou kariéru servírky. S láskou to také není nijak valné a její sebevědomí uvadá.

Povede se jí na konci své cesty proslavit?

Můj názor:
Jednoho dne, možná... je knížka od slavné herečky Lauren Graham. Určitě ji znáte jako Lorelai. Gilmorky můžu hodně, tak byla jen otázka času, kdy se po téhle knížce podívám. Už z DK mi bylo jasné, že to nebude tak skvělé, ale já to riskla. No, nic světoborného, ale přesto jsem se dobře bavila a příběh se četl velmi dobře a rychle. Navíc to má tak desetistránkové kapitoly, takže najednou zjistíte, že jste na konci knihy.

Příběh se odehrává v roce 1995, takže byla docela sranda to číst. Začínali vysílat Přátele a všichni chtěli nosit Rachelin účes. Všichni byli hubení a propukla nová hollywoodká dieta. Ta se každou chvíli měnila a všichni sledovali celebrity, jací jsou. Docela si to dokážu představit :D

Hrdinka byla taková roztěkaná. Chvílemi bych ji nejradši uškrtila a vážně jsem přemýšlela, jestli je opravdu tak natvrdlá nebo to jen dělá. V některých situacích byla fakt příšerná. Zase některé byly úsměvné a myslím, že bez nich by to nešlo. Co se týče těch svých telefonátů, za ty bych ji taky brzo uškrtila. Docela se divím, že na ni byl její táta tak hodný. A tak bych řekla, že může být ráda, že má tak dobré kamarády. Jane je naprosto skvělá a snažila se Franny nacpat rozum do hlavy, stejně jako bych to udělala já.

Když to shrnu, nečekala jsem nic převratného, ale stejně jsem byla zvědavá, jaká ona kniha bude. Nezklamala mě, ale ani moc nepřekvapila. Chvílemi jsem se bavila, někdy byla úsměvná a veselá. Ale určitě se k ní už nevrátím. Myslím, že tahle bude patřit mezi ty, které jsem si ráda přečetla, ale po nějaké době na ni ani nevzpomenu. Takový průměr. Jo a určitě patří mezi ty oddechové, kdy nechcete přemýšlet a jen odpočívat a číst.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)