pátek 21. října 2016

Z knihovny #6

Dobrý večer všem vespolek. To byl dneska škaredý den, že? Venku vlezlá zima, šedivo, sluníčko se schovávalo za mraky. Aspoň že nebyl vítr. Den akorát tak zalézt s dobou knížkou do postele a vypít litry teplého čaje. Před pár hodinami jsem přijela z Brna a jen co to tu dokončím, se hodlám účastnit mého skvělého plánu :)
Jak jistě víte z nadpisu, dnes jsem byla v knihovně. Konkrétně v té mahenské. Před 14 dny jsem si prodloužila výpůjčku (ta Anita mi nedá spát ještě teď) a dnes jsem byla skálopevně přesvědčená, že si půjčím nanejvýš 2 knihy a hurá domů (dobře, ještě jsem se podívala po obchodech :D). Ale bylo tomu opravdu tak?

Jako první knihou je Krvavá lázeň od švédského autora Håkana Östlundha. Je to již čtvrtý díl a jeho série o Fredriku Bromanovi je celkem zajímavá. Když jsem tu nedávno psala, že se chci vrátit k severským detektivkám, tahle byla jedna z nich. Konečně se na mě usmálo štěstí a já si ji mohla donést domů. A abych navázala stejně jako u Monse, i teď přidám recenze na předešlé 3 díly a pak až tento.
Druhou knihou je Podivná knihovna. Napsal ji známý autor Haruki Murakami. S tímto pánem už jsem měla tu čest, konkrétně s Norským dřevem (někdy dodám recenzi), ale byla jsem celkem zklamaná. Přesto jsem se rozhodla si ji vypůjčit, má jen 64 stránek, takže to doufám bude hned :)

Dívka, která se třpytila na mě poslední dobou vyskakovala ze všech stran, tak bylo jasné, že i já podlehnu. Na tenhle thriller jsem moc zvědavá.

Daňa Horáková napsala před dvěma lety Den plná pitomců. Měla jsem náladu na něco českého a tohle jsem si vybrala. Překvapí mě?

No a nakonec nesmím zapomenout na finského autora Anttiho Tuomainena a jeho Moje temné srdce. Už jsem četla Léčitele a to se mi moc líbilo, takže když před rokem vyšla tahle kniha, bylo to jasné. Na tuhle se obzvlášť těším :)

Takže, konečné skóre je 5 knih. Ale musím podotknout, že 2 knížky mají do 100 stran, takže se to vlastně ani nedá moc počítat. Tím pádem jsem přešvihla jen o 1 knihu a já si svůj plán skoro splnila. Hehe, jak to umím hezky obkecat, že?

Jo, ještě bych chtěla podoktnut, že dneska jsem v knihovně narazila na Nesmrtelné myšlenky od Oscara Wildeho. Ne, tuhle jsem si nepůjčila. Ale po prolistování mi bylo jasné, že prostě BUDE moje! Obletěla jsem několik knihkupectví a nic. Chjo, se budu muset podívat na internetu a objednat si ji. Když někde bude. Já ji chci!

Tak jo, to byl můj malej výstřel do černoty. Předposlední odstavec sem nepatří. Nevadí :) Tímto končím svůj sáhodlouhý článek a doufám, že se na knihy brzo vrhnu. Užijte si ještě zbytek dne, já se jdu zachumlat do postele se Zaklínačem. A možná, když se mi bude chtít, ještě přidám recenzi. Jakou? Nechte se překvapit :)

4 komentáře:

 1. Super kousky z knihovny! Sama bych si ráda přečetla Dívku, která se třpytila a jsem zvědavá, co na ní řekneš! :) Od Harukiho jsem už také četla několik knih a zatím u mne vede Sputnik, má láska :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Dívku jsem hodně zvědavá, tak snad se k ní brzo dostanu. Na Murakamiho jsem opatrná. To Norské dřevo mi dalo hodně zabrat, ale chci mu dát ještě šanci. Sputnik říkáš? Že bych se po tom podívala? :)

   Smazat
 2. Moc pěkné kousky, téměř všechny mě moc zajímají! Třeba do Murakamiho už se chci pustit ostudně dlouho nebo na Dívku, která se třpytila jsem jeden čas narážela taky všude, takže jsem moc zvědavá, jak se zalíbí tobě. Tuhle českou autorku vůbec neznám, tak snad tě příjemně překvapí :) No a svou finskou srdcovku si vychutnej! :)
  Měj se zkrátka krásně a užij si je všechny a alibismus ti jde dobře, jen tak mimochodem :D :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horákovou také neznám, ale kdysi jsem si ji přidala do chystaných knih na přečtení, a když jsem zjisila, že je útlá, byla to jasná volba. Tím víc jsem zvědavá, jestli mě opravdu zaujme nebo to bude šlápnutí vedle :) Díky, na Anttiho se moc těším :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)