čtvrtek 3. listopadu 2016

Recenze ⭑ Amélie a barevný svět ⭑ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Ilustrace: Lubomír Kupčík
Grafická úprava: Michal Chodanič
Nakladatelství: Albatros
Rok a místo vydání: 2013, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 96
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-00-0366-5

2. díl ze série Amélie a… – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!! 

O knize:
Pojďme se znovu setkat a Amélií a její kamarádkou Markétou.

Markéta se s mámou Elen přestěhovaly do domu duchů, tedy k Amélii a její mámě Lydii. Vánoce klepou na dveře a obě kamarádky jsou si ještě blíž. Ale není to jen klam? Markéta se poprvé zamiluje, Amélie má plnou hlavu tajemného Jakuba a Markétin táta není zrovna milý. A je svět duchů vůbec tak přátelský, jak se zdá být?

Můj názor:
Tento druhý díl je volným pokračováním na Amélii a tmu. Je to stejně kouzelné, dobře čtivé, veselé, ale i smutné a hlavně zábavné. Myslím, že se nudit určitě nebudete. Navíc při těch pár stránek budete mít tento příběh přečten velmi brzo. Opět je doplněn skvělými ilustracemi a tak dodávají příběhu na kouzelnosti a kráse.

Přestože jsou obě dívky kamarádky, Markéta má i jiné přátele a Amélie začíná žárlit. Jako duch nemá moc možností, ale snaží se seč může, aby zapadla co nejlépe. Díky Markétě poznává dnešní, moderní svět a její mámě se to nelíbí. Aby ne, celou dobu se ji snažila ochránit, aby nebyla zklamaná a smutná. A ještě ke všemu jejich dům začnou okupovat lidé z toho živého světa. Ono přece vidět duchy není na každodenním pořádku. Ale odkud se to kdo dověděl?

Děj má zajímavou zápletku, je napínavý a čtenáře udrží v pozornosti jak malého, tak velkého. Ono je vlastně jedno, kdo ji čte. Sice je určena od 8 let, ale i dospělý si najde své. Obě hlavní hrdinky jsou vyznačeny jiným písmem, takže okamžitě poznáme, jaká zrovna vypráví. A ač se jedná o duchařinu, bát se rozhodně nebudete. Však je to pohádka :)

Paní Neomillnerová se zkrátka vyznamenala. Tato kniha se mi líbila o trochu víc než ta předešlá. Byla zábavnější a vůbec byla prostě... Ten kouzelný svět plný duchů jsem si zamilovala téměř okamžitě. Skvěle se odreaguji a přijdu na jiné myšlenky. Až mě mrzí, že se mi nedostala do rukou jako dítěti :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)