neděle 20. listopadu 2016

Recenze ⭑ Micah ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Micah
Přeložila: Dominika Moulíková
Autorský medailon: Martin Šust
Obálka: Jakub Jíra
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha, edice Fantastická Epocha (svazek 23)
Rok a místo vydání: 2013, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 184
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-184-9

13. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Anita musí nečekaně odjet do Filadelfie a kvůli její ardeur, odlétá Micah s ní. Ve Filadelfii přebírá případ po jejím kolegovi Larrym Kirklandovi, který má své problémy a Anita musí jednat s FBI. I tentokrát se musí vypořádat s předsudky. Vždyť její pověst ji předchází… A jak to tak vypadá, opět se řítí do průseru, z kterého se jen těžko dostává ven…

Můj názor:
Tato útlá knížečka je něco zcela jiného, než díl předešlý. Už jen fakt, že obsahuje tak málo stránek, je dobrá, svižná a napínavá. Anita tu oživuje mrtvé a mé srdíčko zaplesalo nadšením, že se dostává do starých dobrých kolejí. Není to sice to, co bývalo, ale mě to stačilo.

Abych řekla pravdu, Micah mi nabourával poslední ždibíček do dokonalosti. Jasně, musela sebou někoho vzít kvůli ardeur, ale proč zrovna Micaha? Anitě dojde, že je s ním poprvé úplně sama, bez dalšího muže. Žádný Jean-Claude, ani Richard či Nathaniel. Ještě ke všemu přes noc v cizím městě v pohádkovém hotelovém pokoji a její pochybnosti začnou pracovat na plné obrátky. Je zajímavé sledovat, jak se spolu dohadují. Ale ještě zajímavější je dovědět se, jak se Micah stal leopardem. Musím poznamenat, že si mě trochu získal.

Anita získala další kousek ke své moci a její oživení mrtvého není rutinní práce jako dřív. Něco je špatně, něco se dere ven a ji to pěkně vyděsí. Jen nechápu, proč takové věci zjišťuje, až když dojde na věc. Ještě ty právnické kecy si mohla autorka odpustit. Zbytečná omáčka o ničem.

Přestože má kniha necelých 200 stran, samotný příběh má jen 120. Zbývající strany okupuje ukázka z dalšího dílu, Danse Macabre. Že by marketing? Jak nalákat lidi k další koupi? Přiznám se, že jsem to nečetla. Ani tenkrát, ani teď. Přece si nebudu kazit první dojem, až Danse otevřu poprvé. Ale podle mě je zbytečné, aby tady byl...

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)