sobota 17. prosince 2016

Recenze ⭑ 99 rakví ⭑ David Wellington

Autor: David Wellington
Originální název: 99 Coffins
Přeložila: Marcela Kořínková
Grafická úprava obálky: Jindřich Procházka 
Nakladatelství: Naše Vojsko
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 368
Zdroj: moje knihovna
ISBN 978-80-206-1305-9

2. díl ze série Laura Caxtonová – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Laura Caxtonová žije svůj život se svou novou přítelkyní v poklidu a štěstí. Ale vše má svůj konec. To když se jí ozve Arkeley a žádá jí o pomoc. Ač ne příliš nadšená, zjišťuje, že nastal velký malér. Po Gettysburgu běhá celá stovka upírů. A s hrůzou zjišťuje, že jen ona sama to celé může zastavit…

Děj je prolínán příběhem z doby občanské války, tedy před 150 lety. A právě tato historie otvírá dvířka k povraždění všech sta upírů. 

Můj názor:
Kniha se četla docela dobře. Ale na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, to nebylo ono. Chvílemi to bylo nudné a táhlé a najednou zase zajímavé a napínavé. Bohužel převládala první varianta. A taky jsem byla občas zmatená a nechápala, co to ta Laura provádí. Proč prostě nezaútočí a nepovraždí je? Proč je to tak složité? No jo vlastně, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by ta kniha nemusela být napsána, že? Přesto si pořád myslím, že to má něco do sebe. Pořád to je něco jiného, než jaké upíry vídáme dnes…

Abych řekla pravdu, Laura je praštěná. Musí bojovat s místními papaláši a popravdě, já bych na ně neměla nervy jako ona. A tiskovka? Ta se jí povedla :D Arkeley provede věc, která mi moc nejde na rozum… Ovšem, za záchranu několika set lidí?

A co bych vytkla? Pravopisné chyby a překlepy. Nakladatelství asi odpískalo korekturu, protože těch chyb je tam opravdu hodně. Kazí to čtení a vůbec celkový dojem. Příběhu to také nepřidalo. Možná to je jeden z faktorů, proč mě to unavovalo.

Původně jsem si myslela, že to bude jen pár knížek. Taková malá série se čtyřmi knížkami a bude to. Ovšem nedávno jsem s hrůzou zjistila, že jich je vydáno o několik víc a podle všeho Wellington další díly ještě píše. Do čeho jsem se to jen pustila?

Ale abych jen neskuhrala a uzavřela to. Nebylo to špatné, ale ani dobré. Myslím, že bych měla konečně přečíst dva díly v řadě, které mám doma a poohlédnout se po těch zbývajících. Není to zase tak strašné a vlastně jsem zvědavá, o čem mohl autor psát v těch dalších.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)