neděle 11. prosince 2016

Knižní adventní neděle #3

Pěkné dopoledne, mám tu další článek z knižní adventní neděle. Už se pomale chýlíme ke konci, neboť za 14 dní budou Vánoce. To to letí, vždyť já pořádně ještě nic nemám... No nic, jdeme se podívat na ty knížky :)

Z pohádek Vám doporučím něco netradičního. Není to moc známá kniha a je nějakou tu dobu stará. Jedná se o V zajetí Vikingů. Kdysi jsem to četla, docela se mi to líbilo a myslím, že je to to pravé pro kluky. Je to dobrodružné a pěkné čtivo. Děj se odehrává v dalekém severu, kde se dva sourozenci snaží přežít a doufají, že se jednoho dne vrátí domů. Vikingové vypálili jejich vesnici a unesli je do dalekého Norska.


Z románů jsem vybrala Vánoční zázrak. Dlouho jsem okolo knihy chodila, až jsem si konečně řekla, že se podívám, o čem že vlastně je. Jay Asher napsal román pro dívky a já se nebráním občas zabloudit do této četby a vypnout. Kniha o Vánocích, vánočních stromcích a vánoční pohody, ale i o vztazích, lásce a  naději. Věřím, že tenhle románek Vám navodí vánoční atmosféru na 100% 😊

Z detektivek Vám tentokrát doporučím Poslední Laponec od Oliviera Truce. Tento Francouz situoval příběh do dalekého Laponska, do vesnice Kautokein. Ve vesnici byl ukraden šamanský buben a posléze zabit pasák sobů. Co to může znamenat? Pojďte se ponořit do příběhu, kde zima trvá věčně a místní tradice jsou posvátné. Letos vyšel druhý díl, Vlčí úžina a sama se na tyto dvě knihy moc těším.

Dárek z pravé lásky. 12 povídek, které zachycují vánoční svátky a pohodu. Na knize se svou povídkou podíleli autoři jako Holly Black, Gayle Forman, Kiersten White nebo Stephanie Perkins. Ta má knihu dokonce na svědomí. Najdeme tu povídky jako Dívka, která probudila snílka, O půlnocích, Váš záskok za Santu nebo Betlémská hvězda. Kniha má 380 stran, ale vzhledem k množství povídek, to budete mít slupnuté během chvíle.

Tou poslední knihou je Hrdý Budžes. Tentokrát jsem zabloudila do české literatury, a co víc, mezi povinnou četbu. Knihu si chci sama přečíst, vypadá zajímavě a podle ohlasu bych řekla, že to bude skvělá humorná knížka. Helenka Součková nás provede svým dětským, naivním životem. Přiznám se, že jsem chvíli váhala, ale nakonec jsem si řekla, proč bychom se nemohli rozveselit právě touhle knihou?Jsme na konci tohohle článku a já věřím, že si najdete to své. Tak zase za týden, v posledním článku 😊

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)