úterý 27. prosince 2016

Nové knihy v mé knihovně #3

Před dvěma dny jsem uveřejnila článek v této rubrice, o mých novým knížkách, které mi přišli před Vánoci. Ale na Vánoce jsem dostala ještě jeden kousek. Asi jsem trochu přibržděná, ale až teď mě napadlo, že jsem tuhle knihu mohla dát těm koupeným. Ale co, stalo se. Aspoň se budu moct pěkně rozepsat :)
Ač jsem žádnou knihu neočekávala (málokdy nějakou dostanu), přece jen se na mě usmálo štěstí. Byla jsem překvapená a ač to není žádná detektivka, román či fantasy, jsem z ní nadšená. Tohle bude kniha pro věčné listování a  studování. Je jí Starověký Egypt od Miroslava Vernera.
Anotace:
Déle než 3 000 let byl Egypt domovem jedné z nejvýznamnějsích civilizací na naší planetě. Tato publikace je oslavou divů starověkého Egypta, od masky Tutanchamona po Údolí králů a velkých pyramid v Gíze, od hieroglyfů po zlaté poklady zdobené magickými anchy a skarabey.
Strukturovaný výklad provází více než 1 500 fotografií a speciálních ilustrací. Kniha se zabývá historií, náboženstvím, literaturou a uměním starověkých Egypťanů, ale i jejich životní situací a denním režimem "obyčejných" lidí, například stavitelů pyramid, úředníků či řemeslníků. Ve světě faraonů zachází kniha do mimořádných podrobností, poskytujících nepřeberné množství informací o fascinující a tajemné egyptské kultuře.

Je to taková větší encyklopedie o Egyptu, kdy tam vládli faraoni a vše bezvadně klapalo. Od počátku až po pád, od budování pyramid až po společenské postavení. Myslím, že tohle je skvělá kniha, přesně pro porozumění tehdejší doby.
Setkali jste se s ní? Jaké jste s ní měli zkušenosti? Já se na ni opravdu těším, i když vím, že její studium mi zabere hodně času.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)