neděle 25. prosince 2016

Recenze ⭑ Krvavá lázeň ⭑ Håkan Östlundh

Autor: Håkan Östlundh
Originální název: Blot
Přeložila: Jarmila Kocourková
Přebal a vazba: Ricardo a Baronet
Ilustrace na přebalu: Stoltzedesing.dk
Nakladatelství: Baronet
Rok a místo vydání: 2015, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 400
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-269-0138-9

4. díl ze série Fredrik Broman – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Jednoho dne se na statku v Levide najdou dvě mrtvoly. Jednu identifikují jako majitelku, ale ta druhá je jim záhadná. Identifikovat ji není lehké. Je to její muž, který se vrátil z Japonska? A co na to jejich dvě už dospělé děti?

Rodina má velké, temné tajemství, které musí policisté otevřít a prozkoumat ze všech stran. Je možné, že mrtví byli do něčeho zapleteni? A co na to Fredrik, kterého nedlouho na to musí převést do nemocnice s vážným zraněním?

Můj názor:
Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila. Už jen proto, že má tak kladné hodnocení. Přiznávám, že pár obav bylo, ale po několika stránkách bylo po nich a já se okamžitě začetla.

Tenhle příběh je jiný v tom, že tu máme dvě různá data. Vyšetřování a několik dní po nehodě hlavního hrdiny Fredrika Bromana. Důvod a rozsah jeho zranění nevíme do poslední stránky. Musím říct, že jsem byla hodně zvědavá, co se mu stalo a už jen ta zvědavost mě poháněla číst dál. Příběhu to dodalo jistý šmrnc.

Oproti minulému dílu, kdy mi Fredrik lezl na nervy, zde byl úplně jiný. Sice bych mu dala asi jeden políček, kdy přestřelil, ale už to nebylo takové. Jeho kolegové mi byli sympatičtí, hlavně po té nehodě. Když se zamyslím nad rodinou postiženou tragédií, moc sympatická mi nebyla. Jejich dcera je rozmazlená a nafrněná, syn by ještě ušel. Ale pokud vedli život takový, jaký vedli, není se čemu divit. A hlavně jejich mámě…

Takže jak jistě tušíte, četla se velmi dobře. Byla napínavá, krvelačná a taková hodně živá. Jméno Krvavá lázeň nenese jen tak. Pokud jste slabší povahy, popisování mrtvol nebude pro Vás to pravé. Je to hodně živé, dobře popsané a přiznávám, že i když mě to nic nedělá, i já se zarazila. A hlavně u toho nejezte :D

Knihu rozhodně doporučuji :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)