pátek 30. prosince 2016

Zaujalo mě #13

Pěkné odpoledne, letošní rok bych chtěla mít nějak uzavřen, a tak jsem se rozhodla zmínit se o posledních knihách, které mě v poslední době zaujaly. Jste připraveni?

Měsíční svit nad Paříží je kniha, na kterou mě nalákala Hanka. Je to romantické a já jsem opravdu zvědavá, jak se mi kniha bude líbit.

Anotace:
Je jaro 1924 a Helena Montagu-Douglas-Parr právě přijíždí do Paříže, aby si zde léčila rozchodem zlomené srdce. Je připravena přijmout opojný půvab Města světel a nechává se vtáhnout do světa ztracené generace a okruhu amerických krajanů, s jejichž podporou nachází odvahu k realizaci svého snu – stát se umělkyní.
Jako Phoenix se Paříž znovu rodí z popela velké války a Helena si uvědomuje, že i ona se mění. Dobrá dívka, kterou kdysi byla, tak svědomitá a poslušná, vědoma si svého místa ve světě, je navždy pryč. Ale teď, když odhodila své staré já, kým se stane a kam patří?
Fascinující historický román o anglické dámě, která vymění svůj usedlý aristokratický život za hypnotizující salony a opojný svět ztracené generace Paříže 20. let 20. století.

Thriller Dívka v ledu mě oslovil už svou obálkou. Na DK má hodně hodnocení a jsem zvědavá, co se stalo mrtvé dívce a jak se s tím popere Erika, detektiv šéfinspektor. Nemůžu si pomoct, ale svým způsobem mi připomíná Malin Forsovou od Monse. Je jí opavdu podobná?

Anotace:
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život.
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu?

Knedlíček napsala Julie Murphy a nebýt Bunburistky, o knihu bych jen stěží zavadila. Dívka, která se celý život potýká se svou váhou, ale doposud jí to nevadilo. Co všechno se v jejím životě změní? Prý je to trochu nadsazené, veselé a kniha do nepohody. Nechám se překvapit.

Anotace:
Nový román Julie Murphyové, autorky Side Effects May Vary, osloví fanoušky Johna Greena nebo Rainbow Rowellové. Nebojácná dívka Willowdean Dickson - „Dumplin", hvězdné texaské noci, cukroví a písně Dolly Parton si získají vaše srdce.
"Dumplin" má nadváhu a nejbezpečněji se cítí doma, i když je přemlouvána svou matkou, bývalou královnou krásy, aby začala žít. Její myšlenky se ubírají jediným směrem, obléct si na sebe bikiny, tak jako její nejlepší kamarádka, krásná Ellen. Will začne pracoval v Harpy’s, místním fast foodu. Zde potká studenta Boa, bývalého skvělého atleta. Není žádným překvapením, že jí Bo přitahuje. Ale je velmi překvapena, když zjistí, že je to vzájemné.Ale namísto, aby si užívala vztahu s Boem, Will začne o sobě pochybovat. Podnikne nejděsivější věc, kterou si můžete představit: přihlásí se do soutěže Miss Blue Bonnet Pageant a spolu s několika podobnými dívkami touží dokázat světu, že i děvčata se silnější postavou mají právo být vidět, stejně jako každá hubená holka. Tím šokuje celé Clover City – a možná nejvíc sebe sama.

Povídková kniha Jak jsem potkal vyšla teď v prosinci. Autora Hynka Schustera neznám, ale něco mě na té anotaci zaujalo. Nevím už sice co, ale ta obálka je vážně povedená :)

Anotace:
Kniha krátkých povídkových příběhů ze života potěší a hlavně povzbudí všechny čtenáře. Autor, který se nezdráhá přiznat literární inspiraci Otou Pavlem nebo Robertem Fulghumem, knihu doplnil vlastními linoryty.

Kodex Apokalypsy je fantastický příběh, na kterém se podíleli autoři Luis Royo, Romulo Royo, Jesús Barona Vilches. Řekla jsem si, že jsem dlouho nenarazila na žádnou fantasy, která by vážně stála za to. A tahle vypadá opravdu dobře.

Anotace:
V Moskvě řádí neznámý mor jako novodobý Herodes. Stejně jako kdysi v případě Mesiáše dojde i nyní k záchraně, avšak kdo bude novodobým spasitelem a proč je ho třeba? Odpovědi by mohly být nalezeny za pár let poté, roku 2038, na druhé straně oceánu, ve zpustlých ulicích Manhattanu, kde nebezpečí číhá na nebi i na zemi. Nastává Čas Prokletých. Luz, bělovlasá dívka s krvavými slzami, se bude zmítat mezi silami dobra a zla, jež se o ni přetahují ve světě, který se pomalu obrací v prach a kde není jisté, kdo je vlastně anděl a kdo démon.

Poslední knihu jsem přidala na seznam teprve nedávno. Je mi třicet a jsem single je kniha, která byla vydána na základě sloupků v deníku. Už jen ta myšlenka se mi líbí. A ač single nejsem, ráda si přečtu, o čem autorka píše.

Anotace:
Sloupky z Metra v knižní podobě.
Být single neznamená utrácet za drahé oblečení, trávit večery v barech a noci v náručích milenců. Když je vám třicet a jste single, musíte platit nájem jen z jednoho platu a jste sama na všechny starosti i radosti. O tom, co všechno musí vytrpět, než jí Vesmír konečně pošle do cesty toho Pravého, vypráví Julie Červená s lehkostí a humorem.
Sloupky Julie Červené vycházely pět let v deníku Metro. Autorka Ilona Kleníková v nich popisovala útrapy single života, když je vám třicet a všichni kolem vás jsou šťastně zadaní. Nedává návod, jak to změnit, ale na příběhu inspirovaném vlastními zážitky ukazuje, že to možné je.

To jsou všechny knihy, které mě ke konci tohoto roku zaujaly. Teď se můžeme těšit na ten další a doufat, že bude stejně tak pestrý, jako tento :)

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

2 komentáře:

 1. Samé zajímavé kousky! Věřím, že se ti Měsíční svit bude líbit. Mě zase zaujalo Jak jsem potkal, jsi první, u koho knihu vidím :) No a samozřejmě Dívka v ledu!
  Měj se pěkně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem potkal na mě vykoukl čistě náhodou, ale hodně mě zaujal. A na Měsíční svit se moc těším, takže opravdu díky za tip! :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)