pondělí 13. února 2017

Recenze ⭑ Motýlí ostrov ⭑ Corina Bomann

Autor: Corina Bomann
Originální název: Die Schmetterlingsinsel
Obálka: Soňa Šedivá
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 456
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-242-4205-7

O knize:
Němka Diana Wagenbachová odlétá do Londýna, protože její milovaná tetička umírá. Ještě ji ale stihla pověřit důležitým úkolem. A sice zjistit jejich rodinné tajemství a odčinit tak možnou dávnou křivdu. Diana se úkolu ujímá v plném nasazení, kdy odlétá na Srí Lanku, kde ono střežené tajemství vzniklo a zároveň zamíchá i svým vlastním osudem.

Můj názor:
Motýlí ostrov je rozdělen na prolog, epilog a dvě "knihy". Každá část představuje určitou důležitost a děj vždy pokročí kupředu. Od autorky jsem zatím nic nečetla (pokud se nemýlím, tak je přeložena ještě jedna kniha) a četlo se to (chvíli) docela pěkně. Zajímavostí určitě také je, že autorka nám do příběhu zamíchala kus historie, takže sem tam skočíme do roku 1887, což je skvělé zpestření příběhu.

V příběhu jsou důležité ženy rodu Tremayne. Tyto ženy po několik desetiletí se mi pletly a pak, když začala Diana přemýšlet nad historií své rodiny, jsem měla v hlavě guláš a musela jsem si prolog + pár vět z první kapitoly přečíst znovu. Pak začala ta čitelná část a já se opravdu bavila.

Po dobrém začátku přišla bída. Děj se stal táhlým a nudným. Prvotní myšlenka na příběh musela být skvělá, ale bohužel to autorka nedovedla pořádně rozvinout. Děj se stal průhledným a já tak naprosto přesně věděla, jak kniha dopadne. Jaké tajemství skrývala Grace? Jak se Diana po tom všem zachová? A co Vikram? Jak to bylo s ním? Přesně tyto otázky jsem asi tak od poloviny knihy měla zodpovězené. Škoda, kdyby to bylo zajímavěji a tajemněji napsané, určitě by mě kniha vtáhla víc. Přesto jsem konec slupla docela brzo, spíše kvůli onomu konci…

Další z věcí, co mě na knize rozčilovalo, bylo, že to bylo tak romantické. Nebráním se romantice, ale tady to bylo prostě přeslazené, jednoznačné a dokonale určené (nalajnované, přesněji řečeno), takže se mi div nezačaly kroutit prsty u nohou. Na druhou stranu, pokud nehledáte náročnou literaturu a chcete se nechat unést prostým příběhem, můžete Motýlí ostrov zkusit. Možná, že se Vám bude líbit i díky blížícímu se Valentýnu.

Po přečtení knihy jsem přemýšlela, co je na ní tak tajemného. Skoro všechny souvislosti jsem uhodla docela brzy a příběh byl prostě naivní a předvídatelný. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu?

Dřív jsem byla jistojistě rozhodnuta, že si přečtu ještě tu druhou knihu, ale teď o tom začínám pochybovat. Možná, když nebudu vědět, po čem sáhnout (o čemž pochybuji). Ale pokud jste romantické duše, bude třeba tahle kniha přesně pro Vás.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)