čtvrtek 9. února 2017

Recenze ⭑ Vodní andělé ⭑ Mons Kallentoft

Autor: Mons Kallentoft
Originální název: Vattenänglar
Přeložila: Marie Voslářová
Obálka: Martin T. Pecina
Fotografie na obálce: Eva Lindblad
Nakladatelství: Host
Rok a místo vydání: 2015, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 423
Doporučená prodejní cena: 329,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7491-150-7

6. díl ze série Malin Forsová – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!


O knize:
V jedné z bohatých linköpinských čtvrtí se najdou zabití mladí manželé a Malin Forsová se svými kolegy je povolána do akce. Rozjíždí se nepříjemné vyšetřovaní, neboť se ztratila jejich pětiletá dcera. Dcera, kterou adoptovali z Vietnamu a které je už nějakou dobu zakázané. Jak se jim malou holčičku povedlo tedy adoptovat?

Malin má před sebou nelehký úkol, ale nesžírá ji jenom vyšetřování. Také musí řešit osobní vztahy a alkohol byl vždy tak lahodný... Podlehne mu?

Můj názor:
V pořadí šestá kniha Vodní andělé, se mi dostala do rukou už před Vánoci, ale já si na ni vyšetřila čas až v lednu. Přesto, že jsem se k ní nedostala dřív, zaujala mě už tak svou slibnou anotací, pěknou obálkou a vlastně jsem si počkala na ten správný čas. Protože tady se řeší závažné téma, které Vás nenechá chladnými a Vaše myšlenky jen tak neustoupí.

Kniha je opět psána typickým "kallentoftským" poetickým stylem a celému příběhu (problému) dodal na napínavosti a moje zvědavost byla ukojena až po otočení poslední stránky. Mons tu řeší další ze závažných otázek, a sice nelegální adopce dětí. Věta „a child for a pig“ neděsí jen Malin a její kolegy, ale i mě. Neustále jsem přemýšlela, jestli to je možné a jestli se to opravdu děje. Nevědomost je někdy sladká, ale při myšlence, že by se něco takového stalo, Vám nebo Vašim blízkým, se udělá mdlo. Až moc děsivé. A kdo může skutečně říct, co je pro děti dobré? Co je pro ně nejlepší a může jednat v zájmu jejich lepšího života a v klidu spát? Raději nemyslet...

Malin neřeší jen zapeklitý případ, její dospívající dcera Tove se jí vzdaluje. Myšlenkově i povahově. Tove mi byla po celou kratičkou dobu protivná a v duchu jsem Malin nabádala, aby jí v rámci výchovy jednu střihla. K tomu všemu se snaží otěhotnět, ale její tělo už není schopno dát nový život. Jak se s tím s Peterem poperou? Musím říct, že jsem z Petera byla velmi zhnusená a po prvotním Malininým přešlapu zklamaná, ale pak jsem jí fandila z celého srdce a ještě jí v duchu radila, co by ještě mohla udělat.

Do vyšetřovatelského týmu dorazí mladá krev. Všichni jsou zvědaví na mladičkou Elin Sandovou. Pomoc potřebují, hlavně teď v takovém nelehkém úkolu. Abych řekla pravdu, ze začátku byla pro mě Elin nijaká. Nemastná, neslaná.  Ale postupně jsem si na ni zvykla a docela mě mrzelo, že jí Mons nedal tolik prostoru. Docela se těším, jak se jí povede v dalším díle.

Když to shrnu, dostala se mi opět kvalitní detektivka, která by Vás neměla minout. Už teď se těším na zatím poslední přeložený díl.

Bodování: 

2 komentáře:

 1. Krásný článek, avšak sérii ani autora neznám...
  Krásný večer přeje Monika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Pokud opravdu neznáš, tak doporučuji. Jsem zvědavá na názory i jiných, na tuhle sérii :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)