pátek 10. února 2017

Z knihovny #10

Tento článek už tu měl být před 14 dny, ale nebyl čas a vlastně zapůsobila i moje lenost. A protože jsem dnes byla v naší knihovně a půjčila si jednu knížku, rozhodla jsem se to spojit dohromady. Celkově mám půjčeny 3 knihy a na všechny se moc těším. V Mahence jsem chodila jak v bludném kruhu a nevěděla, co si mám půjčit. Roli v tom také hrálo to, že skoro všechny knihy, které mě svým způsobem zaujaly, byly vypůjčeny a moc velký výběr mi tak tedy moc nenechali. Ale dost mého fňukání, jdeme se na ty tři kousky kouknout :)
Jako první jsem z police vytáhla Dům na kopci. Tady jsem šla na jistotu. Nevěděla jsem sice, jestli onen horor bude dobrá volba, ale teď jsem přečetla tak sladkou knihu, že prostě nutně potřebuji nějaké vzrůšo. Už teď se na ni těším a snad se v brzké době dočkáte recenze :)
Druhá kniha nebyla tak jistá, jako ta první. Spíše to bylo spontánní a nečekané. Koukala jsem do regálu na právě vrácené a ještě nezařazené knihy a tahle mi okamžitě padla do oka. S myšlenkou "tuhle musím mít!", jsem ji čapla a utíkala k výpůjčnímu pultu. Doma jsem sice zjistila, že ji mají i u nás a já se s ní nemusela tahat až z Brna, ale když musíte, tak musíte :D A o jakou že se jedná? Nejmenuji se Miriam od Švédky Majgull Axelsson. Na tuhle jsem hodně zvědavá a stejně jako u té první, se nemůžu dočkat až ji otevřu a ponořím se do děje :)
Poslední knihu jsem si půjčila dnes. Chtěla jsem dočíst Malin Forsovou, ale bohužel Větrné duše byly půjčeny. Pak jsem uvažovala o Ostrých předmětech, ale dopadla jsem stejně. Vlastně jsem chtěla nějakou detektivku, thriller nebo prostě nějaké psycho. Co čert nechtěl, zbyly tam na mě samé romány. Nakonec jsem se rozhodla pro příběh podle skutečné události a volba padla na Dánskou dívku.
Snad se ke všem třem knihám brzy dostanu a Vy se dočkáte recenzí. Ale přednost jsem ještě dala Sapkowskému a jeho Paní jezera, kterou jsem ještě nestačila rozečíst. Ale budu se teď o víkendu pilně snažit :)

7 komentářů:

 1. Ano, ano a zase ano. Dům na kopci jsem četla a musím říct, že jsem tedy měla hodně hodně výhrad, publikovala jsem dokonce recenzi, ale je to jedna z vůbec prvních u mě na blogu, takže se s ní příliš nechlubím :D Jsem moc zvědavá na tvůj názor. No a na obě další se sama také chystám, takže mám vekou radost, že je vidím u tebe, třeba mi pomůžeš se definitivně rozhodnout! :)
  Měj se krásně a užij si to :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi na Dům na kopci napsala recenzi? Buď jsem ji nepostřehla nebo zapomněla, ale každopádně si ji přečtu. Recenzí se určitě dočkáš, jen to bude chvíli trvat. Jak jsem psala, včera jsem teprve otevřela Zaklínače a uvidím, jak moc mi domácí povinnosti dovolí se začíst, abych pak mohla otevřít jednu z těch třech zmíněných knih :)

   Smazat
 2. Vypadá to na dobrou volbu knih - tak přeji pěkné čtení.
  Ty první dvě neznám ani mě nijak neoslovily, zato Dánskou (jak asi sama víš) mám již za sebou. Tak snad se Ti bude líbit :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad to bude dobrá volba. Na všechny se moc těším. Však nevadí, každému se zalíbí jiné knihy a kdoví, třeba tě pak svou recenzí na některou z těch dvou knih nalákám :)

   Smazat
 3. Také jsme zvědavá na Dásnkou dívku. Film byl totiž neuvěřitelný a já musela brečet snad deset minut :/ Tak snad je kniha ještě lepší :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mě je kniha skvělá, velice dobře napsána, jen teda film mi přišel o dost lepší ;))

   Smazat
  2. Na film se chci podívat až po knížce. Snad bude dobrý, jak kniha, tak film :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)