úterý 14. února 2017

Zaujalo mě #15

Je to tu zase, další článek do sekce Zaujalo mě. Tak hurá do toho ☺

První kniha, která mě od posledka zaujala, se jmenuje Dřív, než ji najde a napsal ji Michael Kados. Už ani nevím, kde jsem na ni narazila, ale vyjde až koncem března. Jedná se o románový thriller a vypadá opravdu zajímavě.

Anotace:
Všichni v poklidném městečku Silver Bay na pobřeží v Jersey ten příběh znají: jednoho nedělního večera v září 1991 uspořádal Ramsey Miller večírek pro sousedy, a potom
zavraždil svou krásnou ženu a tříletou dceru.
Všichni se ale pletou. Dcera unikla. Teď už jí bude osmnáct a má plné zuby života v utajení.Pod jménem Melanie Denisonová strávila posledních patnáct let v malém městě v Západní Virginii v rámci programu na ochranu svědků. Nikdy nemohla cestovat, chodit na školní plesy, dokonce nesměla mít doma ani připojení k internetu. Na každém kroku musela naopak dodržovat bezpečnostní opatření, protože Ramseyho Millera nikdy nechytili a on svou dceru možná stále hledá.
Navzdory přísným pravidlům Melanie navázala vztah s mladým učitelem z místní střední školy a je už deset týdnů těhotná. Nechce, aby se její dítě muselo schovávat jako ona. Vzepře se svým opatrovníkům a vezme věci do vlastních rukou. Melanie se vrací do Silver Bay a přitom doufá, že dokáže to, v čem úřady selhaly: najde svého otce dřív, než on najde ji.
Napínavý román Dřív než ji najde, s umně vetkaným Ramseyho příběhem odehrávajícím se během posledních tří dnů před brutální vraždou, přináší příběh o lásce a víře a strachu – a o tom, jak se ty nejdůležitější věci mohou děsivě zvrtnout, když se k nim až přespříliš upínáme.

Další zajímavou knížkou je detektivka Kouzelné koláče. Zprvu jsem si myslela, že je to kuchařka na sladké a proto jsem ji rozklikla. Vedle, nevadí :D Nic mi ale nebrání v tom se po ní podívat a přečíst si ji. Je to také letošní novinka a už jen obálka mě láká k tomu, abych něco upekla :D

Anotace:
Když se s ní život nemazlí, Ella Mae hledá útěchu v pečení koláčů. Takže v momentě, kdy přistihne svého manžela při nevěře, vrátí se domů za svou matkou a tetami do malebného městečka Havenwoodu, kde může zahánět smutek v kuchyni. Její koláče ale nejsou jen skvělou terapií a dobrotou ke kávě – mají také kouzelné účinky na všechny, kdo je ochutnají…
Její schopnost přivede Ellu Mae k myšlence otevřít si obchůdek, ve kterém by své koláče mohla nabízet. Všechno ale komplikuje Loralyn, se kterou se Ella Mae už od dětství nesnáší, a aby toho nebylo málo, objevuje se také Hugh Dylan, její dětská láska. A když je Loralynin snoubenec nalezen mrtvý, zavražděný válečkem na těsto, který patří Elle Mae, bude muset hodně kouzlit, aby očistila své jméno od podezření.

Spáčův hrad je další letošní novinkou. Je to román od britské spisovatelky Barbary Erskinové. Ne že bych těch románů neměla v poslední době dost, ale tenhle mě opravdu zaujal a když jsem koukala na DK na autorku, u nás je opravdu oblíbená. Má přeložených ještě 16 knih (nevím, kolik jich ve skutečnosti vydala) a všechny mají vysoké ohodnocení. Takže doufám, že to nebude šlápota vedle.

Anotace:
Děj dalšího románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda.
V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen Miranda…

Další knihou je vlastně druhý díl ze série Klara Walldéen. Jmenuje se Bratr (první díl je Plavec) a i přes nízké ohodnocení mě vcelku zaujala. Chtěla bych vědět, jestli to bude stát za to nebo za starou belu.

Anotace:
Jasmine Ajamová utekla před svou minulostí z drsné stockholmské čtvrti Bergort do New Yorku. Jednoho dne dostane zprávu, že nepokoje v ulicích Stockholmu mají co do činění s náhlým zmizením jejího bratra. Lidé říkají, že se radikalizoval a zemřel v Sýrii v boji za Islámský stát. Ale co se mu doopravdy stalo?
Mezitím si v Londýně Klara Walldéenová našla práci ve výzkumném institutu pro lidská práva a připravuje zprávu o důsledcích možné privatizace policie, kterou má prezentovat nejvyšším politickým činitelům Evropské unie. Ale když v jejím okolí začne docházet k podivným děsivým událostem, pochopí, že může nevědomky přispívat k velice temné agendě...

Bláto a mršiny. Jak poetické, že? Ano, opravdu mě kniha zaujala svým názvem (a také obálkou). Angličanka Ann Granger je u nás také docela oblíbená, svědčí o tom velké ohodnocení jejích knih. A tahle detektivka, která je vlastně prvním dílem, je hodně zajímavá.

Anotace:
Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi…
Vyšetřování se ujímá Jess Cambellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…

Předposlední novinkou je Pohřeb. Brit Neil Cross napsal strhující thriller (tedy doufám, že to bude thriller, prostě mi to tak přijde) a už teď má dobré vyhlídky.

Anotace:
Nathan nikdy nezapomněl na nejhorší noc svého života, kdy náhle a strašlivě zemřela mladá žena. Jenom on a Bob, jeho starý známý, vědí, co se tehdy doopravdy stalo, a míní to tak nechat. Ale o mnoho let později, za jedné deštivé noci, se u Nathanových dveří objeví Bob a nese děsivé zprávy.

A konečně se dostáváme k poslední knížce. Nalákala mě na ni Katka z Bilbových knih. Takovou nadšenou recenzi jsem dlouho nečetla, a tak se není čemu divit, že i já si ji zapsala na seznam. Tíha nenávisti od Johna Harta je více než zajímavá a upřímně doufám, že mě tahle detektivka pohltí stejně jako Katku☺

Anotace:
Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení.

Tak to by bylo prozatím vše. Tak jako pokaždě, když píšu tento článek, i tentokrát budu doufat, že se mi některá z nich dostane brzy do rukou. Co na knihy říkáte Vy? Četli jste nějakou nebo Vás některá zaujala? A všimli jste si, jak romanticky jsem začala a skončila psychem? :D

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

6 komentářů:

 1. Samé krásné kousky :D Myslím, že tě ani nepřekvapí, že vlastně všechny lákají i mě :) Snad se k tobě alespoň některé z nich brzy dostanou :)
  Měj se krásně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny? To jsem se trefila až tak dobře? :D Také doufám a nápodobně. Ať pak můžu rozjímat nad tvými dojmy :)

   Smazat
 2. Jeee děkuji za zmínku, to je krásné :D Jsem z toho úplně paf :D
  Jinak jak píšeš, tak ten Pohřeb nejen dle anotace, ale především z té obálky číhá thriller jako blázen, půjdeme do něho, že?:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nemáš zač. Ráda uvedu, kde jsem na knihy narazila :)
   Tak to určitě! Až na knihu narazím (což doufám nebude dlouho trvat), tak si ji chci určitě přečíst :D

   Smazat
 3. Ahoj Ivet, musím přiznat, že tentokrát jsi mi do noty ničím nekápla ... Ale to nevadí, alespoň se mi nezvětší seznam knih v hledáčku :-)
  Hlavně, pokud nějakou vybereš, tak ať se ti příjemně čte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však to nevadí. Třeba tě něčím nadchnu příště ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)