čtvrtek 2. března 2017

Nové knihy v mé knihovně #4

Ať chcete nebo ne, s tímhle se prostě MUSÍM pochlubit! V pondělí mi přišel balíček, kde byla jedna z mých vytoužených knih. Konečně jsem se odhodlala a porozhlédla se na antikvariátech. Ne že by nikde nebyla, ale konečně jsem se k tomu dokopala :D A jakou knihu mám na mysli?
Jedná se o Kameny osudu od Flavie Bujor. Jedná se o fantasy a knížka je pro čtenáře od 12 let. Možná si říkáte, co to je. Ale pro mě má jedinečný význam. Tahle ani ne tříset stránková knížka je vlastně mou první fantasy, co jsem četla. Tahle knížečka mě tenkrát přesvědčila, že je i jiný žánr, než jen romány od Lanczové a povinná četba. Tahle knížečka mi otevřela dvířka právě do toho úžasného snového světa.
Přestože jsem ji četla ještě na základce (a to je už zatraceně dlouho), hodlám si ji přečíst znovu. Tenkrát mě také fascinovalo, že to napsala čtrnáctiletá dívka, která navíc byla stejně stará jako já. To bylo něco neuvěřitelného. Po těch x letech ji otevřu znovu a nevím, třeba se mi nebude zdát tak skvělá jako tenkrát a třeba na ni pak změním názor. Ale to ukáže až čas. Ještě musím přečíst dvě knihy z knihovny, pak bych chtěla konečně dočíst Zaklínače (chybí mi Bouřková sezóna) a pak hurá na Kameny osudu.
Četli jste Kameny osudu? Líbila se Vám? Nebo jste o ní nikdy neslyšeli?

6 komentářů:

 1. No proč se nepochlubit knihou, kterou máš ráda a která ti přišla!! Tohle je přesně kniha pro mého tchána, díky za tip :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když já si to nemohla odpustit. Jsem měla radost jako malé dítě :D A nemáš zač, snad se bude líbit :)

   Smazat
 2. Tak Kameny osudu jsem četla taky na základce, tehdá půjčené z knihovny :-) Myslím, že se mi docela líbily. Tak přeju pěkné čtení :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jééé, tak přece je někdo zná. Děkuji, snad se mi budou líbit jako tenkrát :)

   Smazat
 3. Knihu mám také doma - půjčila mi jí kdysi kamarádka s tím, že to byla její nejoblíbenější dětská kniha a ať si ji přečtu. Bohužel tím, že jsem ji četla až vv dospělosti na mě vůbec nezapůsobila a zůstala nedočtená. Připomněla jsi mi ale, že ji musím kamarádce vrátit. Taky se mi líbí tvé nadšení! Každý samozřejmě máme svou milovanou dětskou knihu, na kterou nedáme dopustit, i když objektivně třeba není tak dobrá. Pro mě je to (samozřejmě kromě Harryho Pottera) - Magyk, který mi zůstal od dětství v srdci a myslím, že kdybych ho dala přečíst nějakému dospělému kamarádovi, asi by byl spíše zklamán...
  Měj se krásně a užij si návrat do dětství :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak určitě, v dospělosti se na dětské knihy díváme jinak. Ale pokud je něco srdcové, tak ji nic nepřekoná. Já z téhle měla vážně radost. A doufám, že až ji otevřu, tak mě nezklame :) Magyka neznám, ta utekla mé pozornosti...

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)