pondělí 20. března 2017

Zaujalo mě #16

Mám tu další článek ze sekce Zaujalo mě. A hned začnu dvěma knihami, které mě opravdu nadchly a už teď se nemůžu dočkat, až se mi dostanou do rukou :)

První z nich je Zeměbouře od Monse Kallentofta. Kdo mě trochu sleduje, určitě ví, že Malin Forsovou mám ráda a její případy čtu poctivě. Chybí mi ještě Větrné duše a pak nastává tady ta novinka. Mám z ní ohromnou radost, protože jsem jen doufala, že nakladatelství Host vydá zbytek. Kniha vyjde už 23.3. a moje srdíčko plesá :)

Anotace:
Jednoho květnového rána je v příkopu blízko kanálu Göta nalezena mrtvola mladého muže. Je nahý, ale jeho tělo nenese žádné viditelné stopy násilí, a když na místo přijede Malin Forsová se svými kolegy, výjev dokresluje zvláštní ticho. Jako by někdo ztlumil všechny zvuky.
Muž je brzy identifikován jako Peder Åkerlund, bývalý švédský demokrat vyloučený ze strany za rasistické komentáře. Pitva ukáže, že byl zavražděn. Téhož večera je nahlášena jako nezvěstná — pravděpodobně unesená — šestnáctiletá Nadja Lundinová a některé okolnosti naznačují, že by oba případy mohly být propojené. Malin Forsová postupně zjišťuje, že vrah s ní hraje zvrácenou hru — mluví k ní skrze vraždy a nedá se umlčet. A Nadja Lundinová může být stále naživu…

Druhou očekávanou knihou je Lovec králíků. Je to šestka a co se týče Joony Linny, mám přečtené pouze dva díly (v nejbližší době můžete očekávat recenze). Snad mě tato novinka dokope k přečtení zbylých dílů. A hlavně, pomyšlení, že je Joona Linna ve vězení a já nevím proč, je drásající a moje zvědavost neutuchající. Takže? Joono Linno, teš se!

Anotace:
Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

Další věcí, co mě zaujalo, byla série Měsíční kroniky od americké autorky Marissi Meyer. Tenkrát mě zaujal už první díl, ale nakonec upadl v zapomění a nedávno jsem na ni znovu narazila. Celkově má 4 díly a 2 novely. Vážně vypadá skvěle a dokonce jsem uvažovala, že bych se po knihách hned podívala. Ještě ale uvidím.

Poslední knihou je Copatá máma, kterou loni vydala Bára Bečvářová. Vypadá jako skvělá oddychovka a nalákala mě na ni Mermaidka.

Anotace:
Lucii je devatenáct, má pár měsíců před maturitou a spoustu plánů do budoucna, když naprosto neplánovaně otěhotní. Po počáteční nejistotě se rozhodne dítě si nechat, i když vyrovnat se s tím, že z ní bude máma, není vůbec snadné. Lucie se mění z potřeštěné středoškolačky v dospělou ženu a zároveň musí vyřešit vztah k Tomášovi, své dlouholeté a donedávna platonické lásce, se kterým miminko čeká. Dokáže jejich čerstvé zamilování zvládnout takovou zkoušku? K tomu se ještě přidává Luciin komplikovaný vztah k rodičům a spousta starostí o budoucnost… Čtivý a svěže působící román byl částečně inspirován autorčinou zkušeností s neplánovaným těhotenstvím v posledním ročníku střední školy.

Upoutala mě také Nebezpečná hra od české autorky Jitky Ludvíkové. Detektivku od našich autorů jsem ještě nečetla, a tak si myslím, že bych to mohla změnit. Tahle vypadá opravdu dobře, tak doufám, že nezklame :)

Anotace:
Minulost je něco, co nelze jen tak hodit za hlavu. Nelze se před ní schovat, nelze ji ignorovat. Lze před ní pouze utíkat, ale pravda je, že jednou nás stejně dohoní. Monika Hrubešová je mladá, krásná a velmi úspěšná spisovatelka detektivních příběhů. Má však jednu vadu, miluje nevhodné muže. A ani útěk na Tenerife jí nezajistí bezpečí. Místo aby zde našla útočiště a napsala další detektivní příběh, stane se sama aktérkou velmi nebezpečné hry. Smyčka se rychle utahuje a je na policii, aby zjistila, zda je Hrubešová vrah nebo oběť, dříve než se objeví další mrtvola.

A poslední novinkou a vlastně dnes poslední knihou je Stockholm: Přísně tajné. Tahle kniha na mě v poslední době často vyskakuje, až jsem si prostě musela přečíst, o čem je. A ejhle, ona nevypadá špatně. Švédka Hanna Lindberg napsala zajímavou detektivku, která se ve Švédsku stala bestsellerem. No, tak jsem zvědavá :)

Anotace:
Stockholm - Přísně tajné je napínavý příběh o honbě za uznáním a láskou v současném Stockholmu, který se okamžitě po svém vydání stal bestsellerem ve Švédsku, Německu, Itálii a dalších zemích. Odehrává se v prostředí luxusních klubů, v atmosféře upadající slávy prestižních magazínů a klade čtenářům otázku: Komu vlastně můžeme věřit, hrajeme-li hru, ve které neplatí žádná pravidla?
Jeho hlavní hrdinkou je mladá novinářka Solveig Berg. Kvůli osudové chybě přišla o práci a její okolí s ní nechce mít nic společného. Prázdnota a osamělost probudí k životu temné vzpomínky a Solveig je ochotna udělat doslova cokoli, aby se vrátila zpět na výsluní.
Lennie Lee vydává úspěšný pánský časopis, žije v přepychovém bytě na té správné adrese a neustále je obklopen krásnými ženami. Ale najednou se něco stane. Prodeje prudce klesají, přátelé se od něho odvrací. Situace se zdá bezvýchodná, když Lennie dostane nabídku uspořádat pro vlivného podnikatele bombastickou oslavu. Odměna je dostatečná, aby vyřešila všechny jeho problémy – pokud ovšem Lennie přežije.
Když je slavná modelka a bloggerka Jennifer Leone nalezena mrtvá, cesty Solveig a Lennieho se zkříží a kolotoč nebezpečných a bizarních vražd a událostí se začíná roztáčet.

Zaujala Vás některá z knih? Nebo jste některou četli? Určitě dejte vědět do komentářů :) 

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

7 komentářů:

 1. Ahoj, tak to mě těší, že jsme opět nalákala. A pokud se k Copaté mámě dostaneš, budu se těšit na tvůj názor na knihu.
  Hezký večer přeji .)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se k ní dostanu (což doufám že ano), tak určitě napíšu recenzi :)

   Smazat
 2. Ahoj, hlásím se po dlouhé změně :D Tak za prvé - krásně jsi to tu předělala, nový design se mi moc líbí. Za druhé - gratuluji moc ke spolupráci s Cosmopolisem a za třetí - zase skvělý výběr, na sérii od Monse i od Keplera se určitě chystám, tak snad někdy dojde i na tyo knihy a po Copaté mámě pořád pokukuji, tak třeba někdy :)
  Měj se moc a moc krásně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. *po dlouhé době, samozřejmě :D

   Smazat
  2. Ahoj, jsem ráda, že ji zpět :) Moc děkuji, nad změnou jsem přemýšlela už dlouho a konečně si udělala čas. A jsem moc ráda, že se líbí. A ještě jednou děkuji :D Z té spolupráce jsem nadšená (ani jsem nevěděla, že je to tak dobrý pocit :D). Monse doporučuji, je skvělý. Je sice jiný, člověk si musí zvyknout na jeho styl, ale pak je to balada :D A pokud se dostaneš k Copaté mámě, tak si ráda přečtu recenzi ;)

   Smazat
 3. Ahój! Měsíční kroniky mám téměř dočtené a co mě láká z tvého výběru, je Copatá máma :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už? To byla rychlost :D To abych si šla přečíst tvé recenze :) A jak jsem psala už výše Hance, i na tvou recenzi se budu těšit, pokud se k Copaté mámě dostaneš :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)