pátek 7. dubna 2017

Když je čtenář v nesnázích...

Mám toho tolik na srdci a nevím, kde začít... Moje myšlenky jsou zmatené a chaotické, nejraději bych napsala všechno, ale nevím, jestli to vyzní přesně tak, jak bych chtěla...

V prvé řadě bych si chtěla "postěžovat". Také máte pocit, že nestíháte číst všechno, co byste chtěli? Že si na seznam připisujete další a další knihy a nestíháte škrtat? Že různá nakladatelství vydávají stále více zajímavých, napínavých a úžasných knih? Já sama bych potřebovala den o 48 hodinách a ještě k tomu o 100 let více. Minimálně!


Od prosince minulého roku moje nadšení, co se čtení knih týče, pokleslo. Díky jistým událostem jsem se nedokázala soustředit, byla jsem ve stresu a zjistila jsem, že se více uvolním a odreaguji u omalovánek. Dokonce jsem se několikrát přistihla, že se ke čtení nutím. Takže jsem si nedokázala plně vychutnat ty úžasné příběhy a četla je déle, než jsem zvyklá. Tato čtenářská prodleva stále přetrvává, ale už ne z nechuti jako z faktu, že prostě nemám tolik času, jako dříve. Z práce chodím unavenější, takže večer už po třech, čtyřech stránkách usínám. A když mám zrovna volno, snažím se nejvíce přečíst ráno u snídaně, protože vím, že během dne se ke knížce málokdy vrátím. Buď si neumím uspořádat svůj život a naplánovat věci nebo je den fakt krátký...

Díky tomu, že nestíhám plnit svůj vysněný čtecí plán, vrátila jsem knihy v obou knihovnách a nepůjčila si ani jednu. Dokonce jsem se po žádné ani nepodívala (hádejte proč) a ta naše malá je obnovená, rozšířená a já zbaběle utekla. Protože vím, že bych si jich půjčila hned několik a zase byla ve čtecím presu... A jak to tak vypadá, knihovnám se budu delší dobu vyhýbat. Nebo se alespoň budu snažit :D

Možná jste si všimli, že jsem nedávno zveřejnila článek Odsunuto (kam jsem mimo jiné přidala fotku), kde jsou sepsány všechny mé ještě nečtené knihy. Chtěla bych ho zmenšit a zatím se mi to daří. A právě díky tomuto seznamu jsem ustoupila od knihoven. Jenže... Pořád chci přečíst série, které mám rozečtené a nevlastním je. Třeba Malin Forsovou. A pak je ještě spousta dalších autorů, kteří čekají na mé seznámení nebo přečtení jejich druhé, třetí, čtvrté... knihy. Také bych ráda dočetla své série, které mám doma, ale zatím jsou hozeny ladem. Plus k tomu všemu, můj brácha má tolik skvělých knížek... A to nemluvím o příteli, ten sdílí vášeň ke knihám se mnou :D A k tomu všemu zrovna nejsem tolik vybíravá (no dobře, trochu jo). Dá se říct, že přečtu skoro všechno, v jakémkoliv žánru. Jen pár jich přenechávám jiným, třeba poezii (na tu jsem opravdu blbá :D), literaturu faktu (to by mě muselo něco hodně zajímat), sci-fi (nevím proč, ale číst o UFO a vesmíru mě nikdy nelákalo) nebo červenou knihovnu (to by musela být opravdu "nějaká" kniha (nebo autor)). Takže určitě chápete, že jsem naprosto zoufalá...

Samozřejmě že když nestíhám přečíst knihy, které bych hrozně moc chtěla, nestíhám ani psát recenze. Což mě vážně štve. Píšu je pak s několika denní prodlevou a opravdu jsem si vědoma faktu, že pak nejsou tak dobré a nepředávají přesně mé pocity, jak bych chtěla. Vážně mě to mrzí a nechci se omlouvat, ale bohužel... Snažím se dělat to nejlepší, co umím :)

Dalším tématem je můj blog. Určitě jste si všimli, že jsem změnila vzhled. Dlouho jsem přemýšlela, jak moc to změnit, jakou barvu vybrat a jestli nezměnit písmo. Nakonec jsem spokojená a snad to takto vyhovuje i Vám. Kdysi jsem se Vás ptala, co bych tu mohla zlepšit. A tak jsem do sloupce přidala sledování jak mého blogu, tak profilu z G+ (díky čemuž jsem mimochodem musela změnit profil z bloggeru na právě G+, aby to fungovalo). Už dříve jsem o tom přemýšlela, ale nikdy se k tomu neodhodlala. Až teď. A pak jsem do sloupce dala refrén písničky, kterou jsem si hrozně oblíbila :)

Také stále pracuji na seznamech recenzí, ještě mě čekají dva a dokonce jsem si vyhrála s barvami. Také bych se Vás ráda zeptala, jak se Vám zobrazují nadpisy recenzí? Mezi slovem Recenze, názvem knihy a autorem by měla být hvězdička, kterou jsem vybrala ze zvláštních znaků přímo v editoru článku. Doma se mi zobrazuje, ale když přijdu k příteli na počítač, vidím tam takový ten obdélníček, který se ukazuje, když se něco nechce zobrazit. Tak bych ráda věděla, jak to vidíte Vy?
Takto by to mělo vypadat

A víte co? Měla jsem slabou chvilku a chtěla blog přejmenovat. Nakonec jsem od toho upustila, asi by to vyvolalo hodně zmatku. Ale rozhodla jsem se pro úplný knižní blog. Vymazala pár nefungujících rubrik a neknižních článků. Ráda bych totiž založila ještě jeden blog, kde bych se Vám ještě více přiblížila. Kde bych Vás nalákala na různé výlety, "chlubila" se svými fotkami, zahrnula spousty reakcí na různé události nebo momentální nápady nebo třeba nalákala na své oblíbené filmy či hudbu. Nedávno jsem upekla rohlíčky na slano a musím říct, že byly výborné, a tak myšlenka, že bych se s Vámi podělila o své recepty, mě prostě láká. Zkrátka bych Vám na sebe práskla spousty věcí, přiblížila mou povahu a záliby. Ale tomu dám ještě čas. Momentálně nestíhám tento knižní blog :D

Myslím, že jsem vykecala snad všechno, co jsem chtěla. Pokud jste dočetli až sem, děkuji za trpělivost a za jakoukoli připomínku budu vděčná. Mějte se krásně a já se jdu přestat vymlouvat a konečně napsat nějakou tu recenzi :)

4 komentáře:

 1. Ahoj, ty recenze se mi ukazují s tou hvězdičkou :-)
  Jinak hezky napsáno, mrzí mě, že jsi vrátila knihy do knihoven (PS: to včetně "Kam se poděla Elizabeth?"), ale někdy to tak přijde, že není čas nebo okolnosti nám nepřejí. Měla jsem to v prosinci dost podobně (také díky jistým neblahým událostem) a ještě jsme se zaříkávala se stop stavem v nakupování. Nakonec jsem ho moc dlouho nevydržela, ale štve mě to - protože na odkládacím stole se kupí halda nepřečtených knih a do toho 9 nových e-knih (dle článku - co jsem si v březnu pořídila). Děs běs!
  Změnu blogu jsem Ti už jednou chválila. Líbí se mi tohle provedení víc než to minulé.
  Přeji Ti, aby se to brzy srovnalo. :-)
  A těším se na nový blog - ráda kouknu.
  PS2: Já jsem poupravila název blogu, že jsem vypustila: U Dvou kočiček - a už je to jen Mermaidin čtecí koutek :D (tak snad to nikoho nezmátlo)..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkuji moc za milý a rozsáhlý komentář :)
   Jé, tak to je super. Já si říkala, že to snad budu muset změnit :)
   Naštěstí se mi povedlo všechny knihy přečíst, ale s odřenými uši. A protože vím, jak na tom teď jsem, tak raději nepůjčuji a knihovnám se vyhýbám. A s tím nakupováním, já teď moc nenakupuji, ale chápu tě. Dřív to se mnou bylo také tak. Ale naštěstí jsem si řekla: A dost! A bylo :D Právě díky té kupící haldě jsem to stopla :D
   Co se nového blogu týče, zatím je v plenkách. Jen takový nápad. Ale jsem ráda, když se uchytí a že se ten nápad líbí. Budu se snažit založit ho co nejdříve. Ale až budu opravdu připravena, nerada bych ho pak nechala ladem a nevyužitý... :)
   A s tím názvem. Já chtěla změnit celé www. Ale nakonec jsem se spokojila to napsat do hlavičky, takže jsem také spokojená :) A určitě tvé nové pojmenování nikoho nezmátlo ;)

   Smazat
 2. Tvůj článek mi mluví úplně z duše. Taky mívám často pocit marnosti, že nikdy nestihnu přečíst vše, co bych chtěla, můj seznam k přečtení má více jak 300 knih, a k tomu, jak říkáš, každou chvíli vychází spousta nových knížek, že člověk to nikdy za svůj život nestihne přečíst. V prosinci se mi narodil syn, takže od té doby je toho času ještě méně, takže čtu a sepisuji recenze jen po večerech a nocích. Občas mám čas i přes den, ale to celkem výjimečně. Nedávno jsem také vracela do knihovny nepřečtené knihy s tím, že si je přece můžu kdykoliv půjčit znovu a přečíst později, ale nějak tomu sama nevěřím. Nové knihy stále nakupuji, do toho stíhat knihovnu...no ale to si vždycky řeknu, že knihy z mé vlastní knihovny přece nikam neutečou, tak proč si nepůjčovat z knihovny veřejné. Mno nic, tak jsem se taky vykecala :D Jinak tvůj blog se mi líbí :-) ale nemohu hodnotit, protože nevím, jak vypadal před změnou :-) Tak se měj hezky a ať se ti splní sen o dalším blogu a samozřejmě čtecí a psací plány :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za tak milý komentář :)
   300 knížek je taky slušné. Když nepočítám, co mám doma, ale jen na svém vysněném seznamu, tak to bude také asi takové číslo. A knihovnu jsem teď omezila, protože jak píšeš, dřív jsem si taky říkala, že moje knihy nikam neutečou a tak jsem vesele půjčovala dál. A když jsem nestíhala číst, tak jsem si výpůjční dobu prodloužila. Také nevěřím, že bych si knihu půjčila znovu. A jak to všechno stíháš po večerech a nocích. Obdivuji tě. Já většinou padnu do postele a spím jako zabitá :D Také plánujeme s přítelem budoucnost a dost se děsím, jak to pak budu všechno stíhat. Ale to ukáže až čas :)
   Jsem ráda, že se vzhled líbí. Musím uznat, že tenhle je přece jen lepší. A nový blog snad založím co nejdříve. Mám tolik plánů a nápadů... Bylo by škoda je nevyužít :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)