sobota 22. dubna 2017

Opětovné čtení #2

Je to už třičtvrtě roku, co jsem založila tuto rubriku. Tenkrát jsem si vybrala Zaklínače a ano, tak dlouho mi trvalo, než jsem to celé dočetla. Ne vždy byla nálada na Geralta a hodně byl prokládán jinými úžasnanými knihami. A protože jsem dočetla Bouřkovou sezónu, díky které to všechno vlastně vzniklo, nastal čas vybrat další knižní sérii, na kterou mám momentální chuť.Ta chuť padla na nějakou starou detektivku, kde nejsou žádné krváky ani policejní boje. A protože jsem takového druhu četla jen jednu knihu od Agathy Christie a ta mě moc nenadchla, další volbou byl Komisař Palmu. Tento pán mě uchvátil už první stránkou a já se znovu moc ráda ponořím do jeho světa.
Komisař Palmu obsahuje tři knihy: Kdo zavraždil Paní Skrofovou?, Omyl komisaře Palmua a Hvězdy to řeknou. První kniha byla napsána roku 1939, druhá 1940 a poslední až 1962. Takže určitě chápete, jaké ty knihy asi budou. Pan Waltari se navíc nevyžíval až v takových popisech.

Anotace Kdo zavraždil paní Skrofovou?:
V nejvyšším patře helsinského činžáku byla plynem otrávena stará paní, majitelka domu. Souvisí tento zločin s její lakotnou povahou, jež byla trnem v oku sousedům v okolí? Anebo zde sehrála roli příslušnost k podivné náboženské skupině, nazývané betlémskou církví? Kdo vlastně zavraždil paní Skrofovou?

Anotace Omyl komisaře Palmua:
Po záhadné smrti paní Skrofové, o níž jste se mohli dočíst v předcházející knize, čeká helsinského komisaře a jeho pomocníka další úkol. Tentokrát musejí objasnit pozadí „nešťastné náhody“, která vedla k usmrcení mladého boháče Bruna Rygsecka. Šlo skutečně o nehodu, nebo o úkladnou vraždu?

Anotace Hvězdy to řeknou:
Jednoho sychravého zářijového rána nalezne slečna Kaino Pelkonenová při procházce se psem na Hvězdářském vršku mrtvolu muže. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že se stařík, jehož tvář je zahalena kabátem, opil a zemřel na následky podchlazení. Ale po bližším ohledání místa činu se ukáže, že vysvětlení nebude zas až tak jednoduché...
Co na závěr? Můžu si jen popřát, aby se mi všechny tři knihy líbily ještě více než minule a abych je přečetla co nejdříve a opět sem mohla napsat další článek :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)