úterý 25. dubna 2017

Recenze ⭑ Pohlazení soumraku ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: A Caress of Twilight
Přeložila: Kateřina Bínová
Autorský medailon: Martin Šust
Fotografie na obálce: Jakub Jíra
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha; edice Fantastická Epocha
Rok a místo vydání: 2013, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 288
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-180-1

2. díl ze série Meredith Gentry - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Vracíme se zpět za Merry a jejími strážci, po tříměsíční odmlce. Ustavičně se snaží otěhotnět, dřív než Cel přivede nějakou sidhe do jiného stavu. A vlastně než ho pustí z vězení. Jenže nemá čas se věnovat hrátkám ve své posteli.

Jistá Meave Reedová se jí svěří s choulostivou věcí a Merry se jí bude snažit pomoct. K tomu musí jednat jak se svou královnou, tak s královnou Krutěnek, Taranisem a Kuragem. Ani jeden rozhovor není milé poklábosení. Merry musí dokázat, že je hodna stát se královnou a tak musí vyjednávat slušně či ne, ať už je to zdvořilé nebo ne. Jenže za každou nezdvořilost se platí.

A pak tu máme případ, který se snaží vyřešit policie. Jenže to není tak jednoduché, vždyť je to magické. Desítky mrtvol a nikdo neví, co je příčinou. A ve finále je tu Bezejmenný. Stvoření, kterému někdo pomohl utéct a nikdo ho nedokáže zabít. Někdo ho musí s velikým úsilím maximálně poranit, zastavit a opět zavřít zpátky tam, odkud přišel. A řádně ho hlídat. Merry to nemá jednoduché. A její strážci jsou stejně bezradní jako ona…

Můj názor:
Po prvním díle tu máme dvojku. Je krapet lepší, ale pořád to není ono. Neustále jsem Merry srovnávala s Anitou, ta podoba tam je prostě zřejmá. Přesto jsem se více začetla. Možná proto, že jsem byla více v obraze. Jen mě štvalo to nesmírné množství postav. Na můj vkus jich bylo prostě moc a lehce jsem se v nich ztratila.

I zde se setkáváme s erotikou. Co si budeme povídat, Laurell si nebere servítky, takže některé situace jsou popsány někdy až moc živě. Jenže Merry musí otěhotnět dřív než její bratranec Cel, tak je logické, že všechen svůj volný čas tráví v posteli. Dokonce si může jako princezna a možná královna Temného království vybírat. A že je skutečně z čeho vybírat. Troufám si tvrdit, že oblíbenců si najdete dost. Já s nimi měla sice trochu problém, ale už také nějaké mám :D

Kitto je roztomilý, takové malé domácí zvířátko. Mít takové doma, to by bylo hezké :D Rhys je zvláštní, takovým způsobem, díky kterému nevím, co si o něm mám myslet. A vlastně Frost s Doylem taky nejsou zrovna taková zlatíčka. Pořád z nich mám zvláštní pocit. Že by měli vedlejší pohnutky?

Je jasné, že spousta lidí (nelidí) se nemůže smířit s Merryinou nástupnickou situací. A tak se snaží intrikovat snad každý. Každý, kdo by z toho něco vytěžil. Snaží se jí dostat pod kůži, na svou stranu. Proto musí zachovat chladnou hlavu. Ne všechny nabídky může přijmout a odmítnutí je tak nebezpečné. Na druhou stranu se více ponoříme do světa kouzel, pochopíme spoustu věcí, ale další se nám uzavřely a čekají na svůj čas.

Když to shrnu, kniha se četla vcelku pěkně. Určitě se nebudete nudit, je nabitá akcí a napětím. Intrik a sexu je tu požehnaně a Merry navíc musí řešit ještě život "tam venku". Vždyť je soukromé očko, a policie si žádá její pozornosti. Příběh je prostě plný všeho možného a určitě Vás nenechá vydechnout :)

Bodování:  

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze! :) Knihy podobného žánru rozhodně můžu a sérii si zapíšu na svůj seznam. Jestli jsi nečetla Mercedes Thompson, koukni se po ní, je to má TOPka :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :) Určitě si Merry zapiš. Budu se pak těšit na tvůj názor. A Mercedes mám ten dojem na seznamu (jako spousta jiných tomu podobných :D), ale ještě nebyl čas se k ní dostat :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)