sobota 15. dubna 2017

Recenze ⭑ Psí zima ⭑ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Obálka: Lubomír Kupčík
Nakladatelství: Fantom Print
Rok a místo vydání: 2008, Ostrava
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 336
Doporučená prodejní cena: 239,- Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7398-016-0

2. díl ze série Zaklínačka Lota - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Lota se v zaklínačské škole neshodla ohledně svého románku s vampýrem Urianem, a tak je nucena odejít. Usadí se v městečku zvaném Opole, kde o její zaklínačské umění není nouze. Okamžitě začne řešit problém s kožoměnci. Jenže jejich románek nevadí jen zaklínačům, vampýrova rodina má taky své výhrady. A když se na scéně objeví Enno, malér je na střeše. Jak se z toto všeho Lota vylíže?

Můj názor:
První román o zaklínačce Lotě. Petra Neomillnerová nás zavedla do středověkého zaklínačského světa, kde se nikdo s nikým nemazlí, nikdo se s nikým nekamarádí a násilí je na denním pořádku. Drsný svět, kde pro slabé povahy není místo. A světe div se, je to vážně povedené vyprávění.

Lota díky svému románku musí odcestovat pryč od všech zaklínačů. Vždyť je to zrádkyně. Zaklínači nestvůry vraždí, bijí je hlava nehlava a tato ženština si jednu zrůdu přivede domů. Pošlapala vše, v co věřili a co je jim blízké. Aby jí dokázali, že s ní nesouhlasí, tvrdě ji vypoklonkovali pryč z jejich domoviny. Nejen že se Lota cítí ukřivděně, ale ještě musí pobývat v cizím městě. Je ale tvrdé povahy, takže když se zakousne... Nerada bych jí stála v cestě.

Jediný, kdo s ní zůstal po boku, je Torge. Tohoto zaklínače jsem si oblíbila už v povídkové knize a není tomu nejinak i tady. Tento chlapík mi přirostl k srdci a vážně by mě zajímalo, jak to dělá, že mu každá ženská leží u nohou. Že by se ho lekly a šly? Nebo díky jeho zaklínačskému vzhledu? Ne, raději nad tím nebudu dále přemítat :D Další postavou, která se tu sice nevyskytuje, je Arve. Tento zaklínač mi byl také sympatický, bohužel na něj Lota jen vzpomínala a já si mohla skoro rvát vlasy, proč se stalo to, co se stalo. Protože tento zaklínač moc prostoru už nedostane... Škoda.

Když to shrnu celkově, příběh je to napínavý, místy vtipný a když se začtete, určitě nepustí. Lotu totiž jen tak neodložíte, to Vám garantuji. Samozřejmě že se tu znovu setkáme s peprným jazykem, vulgarismy a spoustou sexu a pitek a bitek. Ale ruku na srdce, kdyby se to v Lotě nevyskytovalo, nebyla by to Lota. Jazyk tomu všemu dodává šmrnc a víc uvěříte, že se nacházíte v drsném středověku a sedíte s Lotou v nějaké zaplivané hospodě na jednom.

Pokud se Vám zalíbila povídková knížka, s Psí zimou určitě neprohloupíte. Jen ještě poznamenám že v tomto vydání se ke konci vyskytuje pár překlepů. Není to nic moc velkého, trošku to kazí dojem, ale dá se přimhouřit oko. Nevím, zda nakladatelství spěchalo, ale bohužel...

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)