sobota 8. července 2017

Knižní výroky #2

Na tuto rubriku jsem úplně zapomněla. Dočista se mi vykouřila z hlavy a já nechápavě kroutím hlavou. Vždyť jsem narazila na tolik zajímavých citátů a myšlenek. Jdu to napravit. A protože mám muminkovké období, tentokrát sem přidám citáty z Muminích mouder, které mě okamžitě oslovily.

„Někdy je dobré prožít něco neobyčejného – poznat hrůzu, promoknout, pomoct si sám z bryndy a tak.“
✿ ✿ ✿
„Máme nejraději to, co je mírně proměnlivé a rozmarné, nenadálé a zvláštní. Pobřeží, které je trochu země a trochu voda, západ slunce, který je trochu tma a trochu světlo, a jaro, které je trochu chladné a trochu teplé.“
✿ ✿ ✿
„Je toho na světě tolik, čemu nerozumíme. Ale proč by mělo být všechno tak, jak jsme zvyklí?“
✿ ✿ ✿
„Každý musí na všechno přijít sám. A prokousat se vším úplně sám.“
✿ ✿ ✿
„Škoda že se maminky nemohou taky sebrat a někam jít, když se jim zachce, a spát venku. Zvlášť maminky by to někdy potřebovaly.“
✿ ✿ ✿
„Mě tajnosti jiných pramálo zajímají, abych je roztrušovala. Ostatně dříve nebo později o nich sami mluví.“
✿ ✿ ✿
„Jedni zůstanou a druzí odejdou, tak je to vždycky. Každý si může sám vybrat, co mu vyhovuje, ale musí se rozhodnout včas a nikdy nesmí váhat.“

10 komentářů:

 1. Musím uznat že některé citáty jsou vážně skvělé a trefné... :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že jo. Ta knížečka je plná takových pěkných citátů, ale tyhle se mi líbily nejvíce :)

   Smazat
 2. Krásný nápad a povedené citáty jsi vybrala! Zaujal mě ten o maminkách... Jsem si představila tu svojí :-D
  Jinak má to krásného ducha, něco takového by se mi taky líbilo, ale nechci se opakovat/opičit :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citát o mamince je více než trefný. Spousta lidí si to ani neuvědmuje, ale právě maminky by potřebovali nejvíce vypnout :)
   Klidně to zaveď i u sebe. Vsadím se, že nejsem první, kdo to zavedl, jen o tom nevím. Ráda si přečtu tvé oblíbené citáty :)

   Smazat
 3. Moc hezké, citáty mám ráda a některé své oblíbené si také zapisuji (jen ne tedy na blog). :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já je taky zapisuju jen pro sebe. Ale pak se mě nahromadily, až jsem si řekla, že bych se s vámi o ně mohla podělit :)

   Smazat
 4. Super nápad :-) Krásné citáty, líbí se mi ten první a pak taky ten o maminkách - teď už to vidím i z druhé strany a jak ráda bych někam jen tak odešla :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citátů není nikdy dost a v knihách jich je neskutečné množství. Ráda se s nimi podělím a toto je skvělá příležitost :) Ta o maminkách je neskutečná pravda. Já sama dítě nemám, ale když vidím, co dělá moje máma nebo jiné ženské v práci... Kolikrát nechápu, jak to vše můžou zvládnout a proto se mi ten citát tak moc líbí. Spousta lidí by si měla uvědomit, co pro nás, ať už jsme dospělí nebo ne, naše mámy dělají :)

   Smazat
 5. Tak tohle jsou nádherné citáty. Myslím, že při čtení si občas ani člověk neuvědomí, jaké moudrá se v knihách schovávají, že? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Několikrát se mi dokonce stalo, že jsem některé citáty objevila až po několikerém přečtení. Proto se je snažím zapisovat, některé jsou opravdu dobré a byla by škoda na ně zapomenout :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)