úterý 25. července 2017

Z knihovny #13

V knihovně jsem dlouho nebyla. Také proto, že jsem se rozhodla číst své knihy (a ty bráchovy) a stejně jsem na ni teď v poslední době neměla čas. Do Brna se mi nechtělo a do té naší mi nevycházel čas. Jenže díky letní provozní době mi to nevychází ještě více. A zrovna včera se mi naskytla šance se do té brněnské podívat. Měla jsem chvilku času, tak jak jinak zabít čas, než v knihovně, že?

Vzala jsem si s sebou svůj chytrý deníček, aby se mi lépe hledalo. Přece jen si nepamatuji všechny knihy ze seznamu a navíc jsem se ani nestíhala podívat den předtím na net, které tam mají zrovna k mání. Proto mé hledání bylo chaotické a určitě si všichni říkali, že nejsem normální. Já vím, mohla jsem si sednout k počítači přímo v knihovně, ale takto to bylo zábavnější :D Protože mám na můj vkus rozečteno moc sérií, chtěla jsem jen něco jednorázového. Bohužel k mé smůle snad všechny knihy, které bych chtěla, byly vypůjčeny. Ke konci seznamu jsem byla čím dál tím víc zoufalejší a přestávala jsem věřit, že nějakou opravdu najdu. Ale nakonec se přece jen zadařilo :)

Půjčila jsem si Dárek na rozloučenou, která má hrozně krásnou obálku a jsem na ni moc zvědavá. Už jsem do ní i nakukovala a vypadá opravdu dobře. Ale jaká ve skutečnosti bude ukáže až čas.

Anotace:
Melissa dostane v den svých pětadvacátých narozenin nezvyklý dárek – deník, který si její matka psala, když umírala na rakovinu. Kniha je plná receptů, vyprávění a rad, ale také nepříjemných faktů, o nichž Melissa doposud neměla ani potuchy. A tak zatímco se včera ještě nemohla rozhodnout, zda přijme místo v bulvárních novinách a zda se rozejde s přítelem, dnes její mysl zaměstnává vědomí, že po matce možná zdědila smrtelnou genetickou chorobu a že její otec jejím biologickým otcem vlastně být nemusí…
Melancholický, ale zároveň nesmírně optimistický román, který otevřeně pojednává stejně tak o rakovině jako o lásce mezi matkou a dcerou, jež nedostaly příležitost říct si vše, co chtěly a který je vyprávěn nejen z pohledu Melissy, ale i její matky a ovdovělého otce.
Četli jste knihu? Nebo se na ni teprve chystáte? Jaký z ní máte pocit? Těším se na Vaše názory :)

4 komentáře:

 1. Knihu jsem nečetla, ale ta obálka! Těším se na tvojí recenzi :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, ta obálka je nádherná! Myslím, že právě ta mě na knihu upozornila :D Ještě jsem ji nerozečetla, ale snad bude co nejdříve :)

   Smazat
 2. Koukám, že mi nějak unikly, některé tvé články!
  Tuhle knížku už mám doma přes rok a stále čeká na otevření. Jsem zvědavá jaká je a jak se ti bude líbit ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nevadí :) Pokud máš tu možnost, tak si ji určitě přečti. Je úžasná! Co nevidět plánuji recenzi, tak pak budeš moct posoudit :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)