sobota 1. července 2017

Zaujalo mě #19

Pěkný víkend, dnes jsem si řekla, že je ta správná chvíle představit Vám další pětici knih, které mám v hledáčku a v naději, že se k nim snad někdy dostanu.

Už ani nevím, kde jsem na tuto knihu narazila, ale mám ji na seznamu a tak se s ní musím i pochlubit. Jedná se o detektivku, tentokráte od německé spisovatelky jménem Karen Sander. Jedná se o první díl ze série Georg Stadler a Liz Montariová a vypadá to opravdu zajímavě a napínavě. Věřím, že to bude napínavé a tajemné. A samotná obálka je taková temná a děsivá..

Anotace:
Ve svém bytě v exkluzivní čtvrti je brutálně zavražděna žena. Komisař Georg Stadler zahajuje vyšetřování tohoto krutého a nelítostného zločinu a přitom si vzpomene na nedávný případ s velmi podobnými rysy. Jedná se snad o činy šíleného sériového vraha? Žádný ze Stadlerových kolegů tomu nechce věřit: Vždyť pachatele první vraždy již mají ve vazbě. Komisař přesto žádá o pomoc psycholožku Liz Montariovou, která se na vražedné série specializuje. Ta souhlasí, i když se sama ocitá v ohrožení. Varováním jsou jí anonymní dopisy, které pocházejí od někoho velmi nebezpečného. Od někoho, kdo toho o ní ví příliš mnoho… Dochází k dalším vraždám a Liz se začíná ptát: Je to skutečně sériový vrah? Nebo si na něj někdo hraje?


Další knihou je Než jsme se poznali. DK ji má pod záštitou jako tajemný román, ale přebal hlásá psychologický thriller. Sama jsem zvědavá, jaká kniha bude. Od Lucie Whitehouse jsem dosud nic nečetla, takže jsem o to více natěšena. Nemá sice moc valné hodnocení, ale to mi nebrání se po ní podívat. A obálka je vskutku kouzelná :)

Anotace:
Hannah se nikdy nechtěla citově vázat, ale pak potkala Marka, dokonalého muže, se kterým závazky najednou nevypadaly tak děsivě. Následovala svatba a osm měsíců pohádkového soužití… po kterých se Mark najednou nevrátil ze služební cesty. Hannah, která se kvůli němu vzdala úspěšné kariéry, začíná pátrat a z minulosti se vynořují nečekaná tajemství. Spletla se, když si myslela, že o člověku, s nímž se rozhodla strávit život, ví všechno. Musí se ptát, jaký Mark vlastně byl, než se poznali…

Máme tu další detektivku. Vicky Pettersson napsala Řez. Už samotný název napovídá, že to nebude jen tak nějaké čtení, ale že nám dá pěkně zabrat. Samotná obálka ten pocit ještě umocňuje. A co jsem zatím o ní četla, bude opravdu drsná, krvavá a brutální. Určitě nebude pro všechny, ale já se na ni moc těším.

Anotace:
Horké léto v Mohavské poušti. Kristine Rushová a její snoubenec Daniel jsou na cestě z Las Vegas do Lake Arrowhead v Kalifornii, kam mají dojet, aby společně s rodinou oslavili 4. červenec.
Zničehonic je však Daniel unesen z liduprázdného odpočívadla a Kristine se musí rozhodnout: vrátit se domů bez úhony a s myšlenkou, že už nikdy neuvidí svého snoubence, nebo vyrazit na cestu do spalující pouště a pokusit se Daniela najít.
Když se rozhodne svého snoubence začít hledat, ještě netuší, že její kroky povede vrah. Kristine však nemá na výběr.
Musí podniknout epickou cestu přes křiklavé záblesky silničních kasin, opuštěné dálniční zastávky a přežít hrůzy, které si nikdy předtím nedovedla ani představit…

Tania Carver je pseudonym, pod kterým se skrývá manželská dvojice (není jich v poslední době nějak moc?) Linda a Martyn Waitesovi. Napsali thriller Náhradnice a opět se bude řešit děsivá vražda. Jenže teď tu máme nenarozené miminko, které je kdoví kde a už jen to napovídá, že to bude nervy drásající příběh. Přestože snesu hodně a nevadí mi krvavé scény, myslím, že i tato kniha bude na mě moc.

Anotace:
Na detektiva Phila Brennana čeká v zapadlém městečku Colchester v Essexu šokující scéna vraždy: jedna ze dvou nalezených mrtvých žen byla v pokročilém stupni těhotenství, nenarozené dítě však zmizelo. Bohužel nejde o první případ tohoto typu podobně zemřely už dvě jiné oběti, úvaha o sériovém vrahovi je tedy nasnadě. Kdo by však byl schopen tak hrůzných činů a co zamýšlí s unesenými novorozenci? K vyšetřování je třeba přizvat odborníka na psychologický profil pachatele. Phil se s Marinou Espositovou zná až příliš dobře. Oba musí zapomenout na to, co mezi nimi dřív bylo, a soustředit se na pátrání. Jakkoli se však snaží, není to jednoduché zvlášť, když jejich společná minulost nese své následky.

Poslední knihou je Richardovy živé hračky. Napsala ji česká autorka Kristina Haidingerová, která má za sebou několik knih a které měly úspěch. Autorka vypadá na zajímavou osůbku a dokonce jednu její knihu mám na seznamu už dlouho. Myslím, že bych se měla konečně rozhoupat, co říkáte :)

Anotace:
Berlín, polovina 19. století
Richard Steinberg je ženami obletovaný a výstřední vynálezce. Pod dohledem má jak většinu technického pokroku ve městě, tak také životy lidí kolem sebe. Jednoho dne zachrání z hořícího domu Michaela Denatierra – mladého, přitažlivého cizince, toho času v nemilosti lichvářů.
Mladík je okouzlen Steinbergovými služebnými i vynálezcem samotným a přijímá nabídku práce v jeho věhlasné dílně.
Ve snaze uniknout pronásledovatelům a nalézt pravdu o pohřešovaném otci se však zaplétá do nebezpečné hry. Hry, jíž lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu…
„Jak až daleko jsme schopni zajít, když dovoleno je naprosto vše?“

Četli jste některou z knih? Jaké jste z nich měli dojmy? Nebo se na ně teprve chystáte?

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

8 komentářů:

 1. Žádnou z knih jsem nečetla, ale Než jsme se poznali vypadá hodně zajímavě... :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také ne, bohužel. Ale snad se to brzy změní a pokud si přečteš Než jsme se poznali, ráda si přečtu tvůj názor :)

   Smazat
 2. První dvě knihy vůbec neznám, tak děkuji za tipy :-) Náhradnici mám v seznamu k přečtení už velmi velmi dlouho, někdy si ji musím vypůjčit z knihovny. Řez tam mám taky, trochu mě od něj odradily komentáře na Databázi knih, které o knize mluví jako o účelovém krváku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda :) Snad se knihy budou líbit :) Mě právě krvák nevadí, občas na něco takového mám náladu. Zní to hrozně, já vím :D Ale někdy se chci prostě bát a být v napětí, co se stane na další stránce. Ale na ty komentáře jsem se taky koukala..

   Smazat
 3. Teda Ivet, vůbec jsi se mi tentokrát netrefila do noty. Co to? :-)
  Ale přeji ať se ke knihám dostaneš, a aby za to stály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslela, že tentokrát se ti nebude žádná zamlouvat. Přece jen jsou to všechny thrillery nebo detektivky drsnějšího rázu. Ale příště tě snad něčím zaujmu :)

   Smazat
 4. Tak vsechny knihy na mě působí přímo magicky. Tak magicky, ze je musím přečíst. Tedy alespoň většinu z nich!!
  Diky za tipy!!

  ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač :) Ráda jsem přispěla do tvého wishlistu :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)