čtvrtek 10. srpna 2017

Z knihovny #14

Včera jsem vrátila Dárek na rozloučenou (recenzi očekávejte v nejbližší době) a rozhodla jsem se, že se opět pokusím zkrátit svůj seznam (ha ha, vtipné). Tentokrát jsem šla na jistotu, žádné zdlouhavé bloudění ani naprostá zoufalost jako minule. Půjčila jsem si dva kousky a jsem na ně moc zvědavá.

První z nich je Jodi Picoult a její Nejsem jako vy. Od Jodi jsem už četla Desátý kruh (RC) a bylo to vážně dobré. A to na DK nemá tak dobré hodnocení, jako její další knihy. O to víc jsem zvědavá na tady tu.
Anotace:
Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?

Druhou knihou je Jumaroro. Trochu zvláštní, já vím. Na autorku jsem kdysi narazila v knihkupectví a zapamatovala si, že se na ni musím později podívat. Uběhlo asi 5 let, než jsem se konečně rozhoupala. A to jsem si donesla úplně jinou knihu, než která mě na ni upoutala.
Anotace:
Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“.

A co Vy? Četli jste nějakou? A říká Vám něco Sylva Lauerová, která má na svědomí právě Jumaroro?

8 komentářů:

 1. Parádní kousky :-) Nejsem jako vy mám na seznamu k přečtení také, jako ostatně všechny knihy od Jodi, i když pár jich už mám přečtených. Jumaroro jsem četla, už je to nějaká doba, ale kniha se mi hodně líbila :-) Pak jsem od téže autorky četla ještě Tichošlapa, ten byl taky super (na jejích knihách se mi líbí, že mají vždycky nečekaný konec) a pak ještě Otroka - to bylo drsné čtení. Ať se knihy líbí a budu se těšit na recenze :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mám od Jodi na seznamu všechny knihy. Ale pořád dávám přednost jiným. Tahle to snad konečně zlomí :) Jsem nadšená, že Lauerovou někdo zná a že je dokonce tak dobrá. Já se popravdě docela bála, protože na DK nemá zase tak kladné hodnocení. Ale Otroka spolu s Hračkou mám na seznamu (to jsou ty, co mě na ni upoutaly). Jumaroro jsem už rozečetla a zatím docela dobré. Recenze se snad brzy dočkáš :)

   Smazat
  2. Já na Lauerovou narazila když byla Hračka na knižních pultech novinkou! A ta byla bomba! Otrok jak píše Marcelka bylo drsné čtení a konec ještě drsnější. Tichošlapa jsem zhltla skoro na jeden zátah, což u mě v té době byl nadlidský úkol. Jumaroro - no jak píšu níže, mě nebavilo, proto mě překvapila Marcelka, že se jí kniha líbila. Ale možná jde i o to v jakém pořadí se knihy četly... Mě u Jumaroro přišel ten příběh už moc splácaný.. :((

   Smazat
  3. No teda, jsem nečekala, že Lauerovou bude někdo znát a hned tu čtu samou chválu :) To kdybych věděla dříve, tak už ji mám asi taky za sebou. Mě se Jumaroro zase hodně líbilo a třeba se Lauerová zařadí mezi mé oblíbené autory. Ale tomu dám ještě čas :)

   Smazat
 2. Závídím, že dokážeš odejít z knihovny jen se dvěma kousky. :)) To je u mě v podstatě nemožné. :) Na Jodi Picoultovou se už delší dobu chystám, tak se k ní snad brzo dostanu, protože její knížky vypadají skvěle. Jinak přeju příjemné čtení... :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to já sobě také někdy :D Ne vážně, tentokrát jsem neměla moc času a šla jsem na jistotu. Navíc bych víc knih stejně nestihla přečíst, tak proč se s nimi tahat. Ale dřív jsem jich tahala o hromadu více :) Na Jodi jsem moc zvědavá. Desátý kruh se mi líbil, tak snad ani tahle nezklame :) A díky ;)

   Smazat
 3. Skvělý kousky Ivet!
  Četla jsem obě! Ještě daleko předtím, než bych do sebe řekla, že budu jednou psát o knížkách!
  Jumaroro na mě působila od autorky nejslaběji (četla jsem od Sylvy Hračku, Otroka i Tichošlapa a Jumaroro). Jumaroro jsem četla jako třetí (četla jsem je za sebou jak vyšly), se mi líbila nejméně. Ale uvidíš - třeba tě chytne. Já byla asi zmlsaná z předešlých dvou knih od Lauerové.
  No a Nejsem jako vy je prostě svá! Úžasná! Jednou bych si ji chtěla přečíst znovu, ale zřejmě budu muset do knihovny, jelikož není k sehnání. :(
  Budu hodně napnutá, co na knihy řekneš a těšit se na tvé dojmy.
  Hezký večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jumaroro už mám za sebou a páni! Hodně mě překvapila a konec rozsekal :D Recenzi plánuji co nejdříve, ale nějak nestíhám... :( A na Hračku a Otroka se chystám a určitě dříve, než jsem si myslela :)
   Nejsem jako vy zatím čeká, mám rozečten dalš díl Hraničáře. Ale hrozně se na ni těším a také jsem zvědavá, co se dočtu.

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)