středa 20. září 2017

Zaujalo mě #21

Pěkný středeční večer Vám přeji. Strašně dlouho jsem tu nebyla a díky tomu také nečetla některé Vaše články a nestíhala odepisovat na Vaše komentáře. Strašně se mi po Vás stýskalo. Bohužel si osud trochu zahrál s kartami a já měla tak trochu jiné starosti. Také nám docela dost blblo připojení na internet, ale teď už je snad všechno v pořádku. Teď budu mít dostatek času se zase všemu věnovat na plno.

A abych řekla pravdu, času mám teď opravdu mnoho. Ze zdravotních důvodů nemůžu nic moc dělat, a tak jen čtu a čtu a v posledním týdnu jsem napsala (snad) všechny resty, které jsem měla. Takže se myslím můžete těšit na příval recenzí a dokonce jeden článek z mého čtenářského života.

Ale dneska to rozjedeme z jiného soudku. Přináším další článek o pěti knihách, které mě zaujaly a které mám na seznamu. Snad se k nim někdy dostanu a my se teď na ně půjdeme podívat :)

Jako první tu mám thriller Má ji rád, nemá ji rád od Sharona J. Boltona. Spousta z Vás knihu už určitě četla a já věřím, že to bude skvělý thriller. Na DK má docela vysoké hodnocení a obálku má přímo skvostnou.

Anotace:

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?

C. L. Taylor určitě všichni znáte. Je to docela známá autorka a u nás byly přeloženy její tři knihy: Lež, Nehoda a Zmizelý. Mě samotnou zaujala právě ta Lež. Jsem zvědavá, jestli i mě pohltí a jestli si budu chtít přečíst i zbývající dvě knihy. Na přebalu je dokonce napsáno psychothriller a ten jsem dlouho nečetla. O to víc jsem zvědavá :)

Anotace:
Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.

Kniha zvaná Sucho vyšla v minulém roce a už svou obálkou musí každého zaujmout. Jednoduché a přesto je každému jasné, že to nebude lehké čtení. Tento thriller napsala Jane Harper jako své první dílo a už má za sebou své první ocenění. Knihu má na svědomí nakladatelství Host a díky jejímu štítku "detektivní román Host" víme, že to určitě bude kvalitní čtení.

Anotace:
Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, který pravděpodobně svou manželku i syna zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je jasné, že tady není vítán. Na nátlak rodiny Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování zdánlivě jasného případu. Postupně vycházejí najevo různé maličkosti, které nahlodávají zpočátku nezpochybnitelnou verzi o dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě. Jak Falk proniká do okolností úmrtí, otevírají se staré rány a vznikají nové. Falk a Luke totiž měli tajemství. Tajemství, o kterém si Falk myslel, že je dávno pohřbené. Tajemství, které po Lukově smrti opět vyplouvá na povrch…

Metoda 15/33 je kniha, kterou už spousta z Vás četla. Já na ni zatím nikde nenarazila a popravdě, úplně mi vypadla z hlavy. Ale ještě že mám DK :D Shannon Kirk napsala knihu, kterou jedni žerou a ti druzí zůstali chladnými. Sama jsem moc zvědavá, jak se k ní postavím já a včera jsem dokonce zjistila, že ji mají u nás v knihovně. Až tam budu mít cestu, určitě ji potáhnu domů :)

Anotace:
Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.

Dnešní pátou a poslední knihou, kterou Vám představuji, je Pod vodou. Pokud mě má mysl neklame, narazila jsem na ni u Marcelky. Zase thriller a zase od Hostu. Je mi jasné, že to bude zase kvalitní čtivo. Co říkáte?

Anotace:
Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti… Herečka Jola přijela se svým partnerem Theem na ostrov, aby se připravila na další roli. Když pozná Svena, nevinný flirt se promění ve smrtonosný milostný trojúhelník, který zboří všechna pravidla. Sven opustil Německo a začal na ostrově pracovat jako instruktor potápění. Jeho heslo zní: nepleť se do problémů jiných lidí. Teď zjistí, jaké to je změnit se ze svědka ve spoluviníka. A pochopí, že je jen součástí vražedné hry, ve které nikdy neměl šanci. Román Pod vodou je mistrně zkonstruovaný psychologický thriller v tradici Patricie Highsmithové, v němž čtenář stejně jako Sven ztrácí veškeré jistoty. Juli Zeh se podařilo napsat skvostné, střízlivé komorní drama o svobodné vůli, odsuzování druhých, vině a moci.


Určitě jste něco už četli, ale co ty zbylé knihy? Znáte je? Doporučili byste mi je? Nebo raději odradili? Těším se na všechny Vaše milé komentáře :)

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

2 komentáře:

  1. Samé krásné tipy :-) Sucho, Metodu i Pod vodou jsem četla a dobrá volba, nejvíc se mi líbilo Sucho :-) Má ji rád, nemá ji rád čeká na přečtení a knihy od C. L. Taylor mě taky hodně lákají, ale zatím jsem ještě žádnou nečetla. Snad se ti brzy poštěstí si některou z nich přečíst :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :) Také doufám, ale určitě to bude trvat déle. Na Sucho se hrozně těším, vypadá to na parádní thriller. Tak doufám, že mě nezklame :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)