sobota 7. října 2017

Knižní výroky #3

Netuším čím to, ale úplně jsem zapomněla, že jsem si vypsala citáty ze všech třech dílů o komisaři Palmuovi. Teprve včera jsem je objevila na svém notebooku a najednou mě postihla touha se o ně s Vámi podělit. Tak tady jsou :)
„Havrani se začínají slétat,“ poznamenal. „Nic tak neprobudí lidskou zvědavost jako smrt bližního.“
„Ale rozmařilost je matkou všech neřestí, to si pamatuj, můj chlapče. Rozmařilost přivede člověka dřív nebo později k záhubě.“
„Ale i krysa kousne, když nemůže jinak uniknout,“ připomněl jsem.
Mika Waltari (Kdo zavraždil paní Skrofovou)
✿ ✿ ✿
„Všichni, kdo píší knihy, jsou více či méně praštění. Ostatně mnozí nakladatelé jsou téhož názoru.“
„Nech Pegasa letěti, na zem spadneš stejně ty,“ přerušil mě Palmu kulhavým rýmem. 
„Někdy chodíme jako ve snách, i když důvěřujeme svědectví svých očí.“
Mika Waltari (Omyl komisaře Palmua)
✿ ✿ ✿
„Nemrhej drahocenným časem nesmyslným tlacháním.“ 
Mika Waltari (Hvězdy to řeknou)

4 komentáře:

 1. Ani jeden z citátů neznám, zní ale zajímavé a velmi trefné trefné. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On Waltari není moc známý (kromě Egypťana Sinuheta) a Komisař Palmu je spíše rarita. Ale tyhle se mi okamžitě zalíbily a tak trochu mi utkvěly v paměti :)

   Smazat
 2. Pěkné citáty jsi vybrala :-) Já nikdy na takové věci nebyla, jakože psát si citáty z knihy, a určitě to není tím, že by mě žádný nezaujal, jen prostě jsem na to asi líná...ale nedávno jsem četla Pod vodou a v té knize bylo tolik zajímavých myšlenek, že jsem si hned tři zapsala :-) A tvůj první citát z druhého oddílu mi právě připomněl jeden z nich: "Nepřátelé literatury jsou nejlepší čtenáři." Asi si založím sešitek a začnu si jich psát více :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na tom jsme byly podobně. Já si také žádné citáty nepsala a ani jsem nechápala ty lidi, kteří to dělají. Až jednou se mi jeden zalíbil natolik, že jsem si ho chtěla uschovat (vtipný je, že si už nepamatuju, co to bylo zač ani z jaké knihy :D). A takto to vlastně začalo. Píšu snad všechno, co mě aspoň trochu zaujme. A nad sešitkem jsem teda ještě neuvažovala :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)