pondělí 9. října 2017

Recenze ⭑ Obléhání Macindawu ⭑ John Flanagan

Autor: John Flanagan
Originální název: The Siege of Macindaw
Přeložila: Zdena Tenklová
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Nakladatelství: Egmont
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 320
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 978-80-252-1381-0

7. díl ze série Hraničářův učeň – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Will byl poslán jako zvěd do severního království. Král byl zrazen a sir Keren ovládl hrad a spolčil se se Skotii, obávanými nájezdníky. Will musí spolu se svými přáteli zpátky dobýt hrad a odrazit nebezpěné nepřátele. Podaří se jim to ale zavčasu?

Můj názor:
Hned jak to bylo možné, otevřela jsem Obléhání Macindawu, neboť já prostě nemám ráda otevřené konce a ještě ke všemu takto. A Čaroděj na severu má přímo ukázkový závěr, a sice že nevíte nic a jste jako na trní a toužíte po dalším napínavém příběhu.

Takže je určitě všem jasné, že mé začtení bylo okamžité. Jen abych ukojila svou zvědavost. Musím bohužel říct, že to nebylo tak dobré, jak jsem očekávala. Co o to, napínavé a dobrodružné to bylo také. Ale chyběla tomu to nadšení a tajemno, které se mi dostalo v Čaroději. Možná za to může fakt, že jsem očekávala nějaký nečekaný a fanfárový závěr. Prostě jsem měla až moc veliké očekávání...

Samozřejmě se zde objeví snad všechny postavy, které známe. Will se musí ukázat jako velmi schopný hraničář, vždyť to celé závisí na něm. Alyss se snaží odolávat, seč může. Na její adresu musím podotknout, že je velmi statečná a odvážná mladá žena. Já vím, byla na to vycvičená, ale ona má nervy snad ze železa. Docela jsem si oblíbila Malcolma, je to upřímný a čestný muž a přátelství s ním je určitě veliká výhoda. A nesmím opomenout Trobara. Odvážný obr, který by bojoval až na samou hranici (však to taky dokázal). Zde se mihne i Horác, což jsem okamžitě uvítala. Do celého příběhu vnesl veselého ducha a štengrování s Willem, jak pojmenují fenu, bylo velmi zábavné.

Musím ale poznamenat, že jsem očekávala nápaditější dobytí hradu. Ze začátku se nedělo nic moc velkého a pak najednou hrrr na to. Ale samotná bitva byla dost obsáhlá a podrobná. Záchrana Alyss byla překvapivá a nečekaná. Tedy, samozřejmě že ji očekáváte, ale to vyústění bylo zajímavé. To by mě nenapadlo a vneslo to trochu větší napětí.

Nebyl to špatný díl, a přestože nesplnil mé nadšené a veliké očekávání, líbil se mi. A už se nemůžu dočkat na další Willovo dobrodružství :)

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)