sobota 14. října 2017

Z knihovny #16

Pěknou sobotu přeji, čtenáři moji, tento článek píšu se zpožděním, ale dříve se mi prostě nechtělo. Ach ta lenost. Znáte to také? Že víte, že musíte něco udělat, ale nechce se Vám a odkládáte to a odkládáte, až když už to hoří (teď mluvím všeobecně)? Tak něco podobného jsem zažila teď.

Ale dost mého povídání okolo ničeho. Dnešní článek je o knihách, které jsem si ve středu donesla z naší malinké knihovny. Chtěla jsem tam skočit před 14 dny a opravdu jsem tam byla. Ale po vyběhnutí těch x šílených schodů jsem zjistila, že mají zavřeno. K mé smůle otevírali až odpoledne a tak dlouho jsem čekat nemohla. Prostě jsem se já tele špatně podívala na otevírací dobu :D

Tentokrát jsem se ovšem podívala pořádně a dokonce tam měli tolik knih na půjčení. Doslova mraky a mraky, které bych chtěla. Nakonec jsem si půjčila jen 2 a utekla. Za prvé jim zrovna začínala polední přestávka, tak jsem je nechtěla moc zdržovat. A za druhé bych jich jinak odnesla aspoň 20. Dál jsem se raději nekoukala, ale úplně mě to nadchlo.
Dobrá, dost rozjímání. Podíváme se na ty dvě úžasné (doufám) knihy, které mi přistály v tašce. Co říkáte?

Když jsem v recenzi Nejsem jako vy psala, že s Jodi Picoult nekončím, myslela jsem to vážně. V knihovně měli dokonce dvě její knihy na půjčení a já si zahrála ententyky. Vyhrála to obrovská bichle jménem Čas odejít. Už jsem ji rozečetla a vypadá velmi dobře. Na autorčin styl psaní jsem si zvykla, takže kniha pěkně odsýpá a co nevidět se určitě budete moct těšit na recenzi. Také mě zaujalo, jak je kniha ošoupaná. Má teprve dva roky, ale čtená je opravdu častokrát. Je vidět, že Picoult je oblíbená autorka a tato kniha také.
Anotace:
Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.

Druhá kniha je román Pět dní, kterou tu jeden čas recenzovali snad všichni. Námět má velmi dobrý a jsem zvědavá, co všechno Mara zažije a co mi tato kniha přinese.
Anotace:
Strhující příběh o lásce, přátelství, odpovědnosti, odvaze, o síle vzepřít se ranám osudu. Zbývá pět dní - pět dní do fatálního rozhodnutí, jež ukončí utrpení hlavní hrdinky, ale ovlivní i život její rodiny a přátel. Sebevědomá, ctižádostivá právnička Mara jednoho dne zjistí, že trpí nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, která postupně ničí nejen její tělesnou schránku, chování a vzhled, ale především její intelektuální schopnosti. Dá si slib, že vydrží do chvíle, kdy už nebude moci žít důstojně a stane se pro svou dceru a manžela i pro rodiče nesnesitelnou přítěží. Není to snadné rozhodnutí, ale Mara je odhodlaná slib dodržet a na osudovou chvíli se systematicky připravuje. Na internetu se virtuálně sblíží se Scottem. I on stojí před bodem zlomu. I jemu nemilosrdně běží čas a blíží se chvíle, kdy se bude muset rozloučit s chlapcem, o nějž se společně se svou ženou staral, když si chlapcova matka odpykávala trest ve vězení.
Četli jste některou z těchto knih? A jak se Vám líbily? Těším se na všechny Vaše milé komentáře.

6 komentářů:

 1. Nečetla jsem ani jednu z knih, ale kniha Pět dní mě hodně zaujala. Ani jedna z knih ale nejspíš nebude veselá kniha. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, žádná nevypadá vesele. Ale Jodi Picoult píše tak úžasně, že to vůbec nevadí. S jejími postavami se sžiješ, ani nevíš jak. A na Pět dní jsem sama zvědavá, jak se mi bude líbit :)

   Smazat
 2. Skvělý výběr! Tedy hlavně co se týče Času odejít. Moje nejoblíbenější kniha nejen od Jodi ale celkově. Budu zvědavá na tvůj názor, ještě doteď si pamatuju, jak mi při rozuzlení běhal mráz po zádech, protože to bylo dokonalé a navíc povídání o slonech zajímavé :-) Pět dní mi doma čeká na přečtení, sehnala jsem ji před časem z Levných knih, ale stále se nedostala k jejímu přečtení. Kniha slibuje silný zážitek :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jééé, tak to jsi mě navnadila ještě víc. Zatím nejsem ani v polovině, ale myslím, že se po tvém komentáři budu teď napnutá, jak skončí. A jestli mi taky bude běhat mráz po zádech :D A je pravda, že povídání o slonech je zajímavé. Je to taková skvělá vsuvka :)

   Smazat
 3. Hele zase Pivout!
  Jsem zvědavá jaká kniha bude. Já četla jen tu "Nejsem jako vy" a ve čtečce už mám hodně dlouho Vypravěčku, ale dosud nerozkliknutou...
  Ať se knihy líbí - budu se těšit na recenze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo :D Já si prostě řekla, že ještě letos chci aspoň 2 její knihy přečíst a zatím tak úspěšně plním :D Čas odejít už mám přečtenou a snad ještě dnes bude recenze. Ale byla to skvělá kniha :) Vypravěčku jsem ještě nečetla, ale snad tak brzy napravím :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)