pondělí 20. listopadu 2017

Nové knihy v mé knihovně #10

Minulý týden ve čtvrtek mi dorazil obří balík plný knížek. Moc si jich neobjednávám, ale tentokrát jsem si řekla "když už, tak už". Celkově mi jich přišlo 18 a na cenu se raději ani neptejte :D A to jsem některé brala ve slevě. Ale dost řečí, pojďme se na ně podívat. Jo a dneska to vezmu hopem a vynechám anotace. Uznejte, že u 18 knížek s anotacemi by to bylo na dlouho a navíc dost divoké a nepřehledné :)
Po přečtení knihy Všichni jsme utkáni z hvězd, která mě naprosto uchvátila, jsem si v knihovně půjčila autorčinu druhou knihu, a to Kniha vzpomínek. Při čtení jsem začala polemizovat, že bych si objednala všechny knihy, které u nás vyšly.  A tak se stalo a spolu s těmito mi přišly ještě Není co ztratit, Matkou ze dne na den, Rodina ze dne na den a novinka Léto plné neskutečných věcí.

Ani nedokážu popsat, jakou neskutečnou radost z knih mám. Hlavně se nemusím spoléhat na knihovny, ale kdykoli si kteroukoliv knihu otevřít a začíst se. Těším se na všechny příběhy, které jsem ještě nečetla. Ale tu největší radost mám právě z Všichni jsme utkáni z hvězd a nejraději bych se do ní znovu ponořila. Co na tom, že jsem ji dočetla před měsícem?
Dalším z autorů, které jsem (skoro) vykoupila, je Jussi Adler-Oslen. Jeho detektivky jsou prý dobré, všichni na něj pějou chválu, jen já ještě neměla tu čest. K vydání sedmého dílu Selfies nakladatelství Host měl skvělou akci, kde byly všechny předešlé díly za polovičku. Nebýt Marcelky, ani bych o tom nevěděla. A tenkrát jsem o koupi uvažovala, jenže s mou leností je to težké... No, tak jsem si je objednala teď. A víte co? Kromě zmíněné Selfies byly všechny taky ve slevě, za skvělých 150,-. A pevná vazba! Paperbak byl o dvacku dražší, no neberte to :D Takže mám všechny díly s Carlem Morckem, tedy: Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi, Složka 64, Marco, Nesmírný a Selfies. A tímto bych chtěla Marcelce poděkovat, protože mě tak dokonale nahlodala a tady je výsledek :D
Posledním autorem je Yrsa Sigurðardóttir. Určitě za to může její novinka DNA a recenze snad na všech blozích. Už několikrát jsem se po ní dívala, ale vždy odolala. To ovšem skončilo. Objednala jsem si 5 knížek, a sice DNA, samostatnou detektivku Pamatuji si vás všechny a nakonec tři díly z její úplně první série Tóra Gudmundsdóttir. Bohužel neměli všech šest dílů, a tak mi domů přišlo Poslední rituál, Ohnivý anděl a Plavba smrti. Na všechny knihy se moc těším, ale tuto sérii rozečtu, až se mi povede sehnat zbylé tři. Asi bych nevydržela jen tak sedět a čekat, jestli některé někde najdu a odepírat si další určitě úžasné příběhy.
Tím pro dnešek končím. Moc ráda jsem se s Vámi o tento "mini" balíček podělila a mám z něj ohromnou radost a hrozně se těším, až se do všech knih ponořím. Jen doufám, že jsem nešlápla vedle. Ale věřím, že ne :)

Mějte se hezky a užijte si zbyteček pondělního večera. Já jdu zalézt do postele se Spisem Rosenherzové :)

8 komentářů:

 1. Ke knihám moc gratruluju. Je jich celkem dost :) a vypadají skvěle. Žádnou jsem nečetla, ale na některé z nich se chystám. Užij si čtení. (krásné fotky) :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Mám z nich neskutečnou radost a nejraději bych četla všechny najednou :D Ale asi se prvně pustím do DNA, ta mě láká asi nejvíce :)

   Smazat
 2. 18 knih! wow :-) To je tedy pěkná předvánoční nadílka :-) Jsem ráda, že jsem tě inspirovala k nákupu Jussiho knížek, jsou skvělé. Přečtené mám zatím jen první čtyři, ale líbily se mi všechny. Selfies mi chybí, přeji si knížku k vánocům, ale uvidíme no :-)
  Novinku od Colemana jsem snad včera zahlédla poprvé u jiných recenzentů, má krásnou obálku :-)
  A Yrsu netřeba komentovat :-) Mimo DNA mám doma Poslední rituál, Žhavý hrob a Ohnivého anděla. Poslední plavbu si chci taky co nejdřív pořídit, ale Mrazivé světlo a Led v žilách jsou celkem nesehnatelné knížky, a když už tak s šíleně nadsazenou cenou...Nedávno jsem však v edičáku Metafory četla, že chystají její knihy vydat znovu, kéž by vydali i právě ty dvě nesehnatelné knihy...necháme se překvapit :-) Teď jsem koukla ze zvědavosti na Databázi knih a například Mrazivé světlo prodává jeden člověk za 600 Kč ...děs

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že? :D A to jsem chtěla ještě nějaké knihy, ale nakonec jsem musela brzdit, protože to už by bylo asi vážně moc :D Toto mělo navíc 10 kilo a nevím, jak bych tahala ještě těžší balík :D
   Na Jussiho se chystám už strašně dlouho a poprvé mě na něj nahlodala Anita se svými recenzemi. Ale díky tobě je mám koupené :D Takže ještě jednou díky :) Jsem na ně moc zvědavá a doufám, že nezklamou. A Selfies určitě na vánoce dostaneš ;)
   To mi ani neříkej. Já se po zbylých knihách ještě nekoukala, ale už teď se začínám děsit. Doufám, že je seženu. Metafora ale vypadá slibně. Jen doufám, že nevymyslí jiné přebaly, protože by mi to nesedělo k těmto :D Já vím, jsem magor, ale všechny díly z kterékoliv série musí být ve stejném provedení :D

   Smazat
 3. Páni, vzala bych si je nejradši úplně všechny, moc ti je závidím. :D
  Nejvíc tedy slintám nad Selfies, očekávám, že jí najdu pod stromečkem, ale jestli ne, tak budu opravdu zklamaná, to si snad Ježíšek nedovolí. :D Ostatní díly mám právě v paperbaku a ráda bych je měla spíše v pevné obálce, aby vydržely věčnost. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já žádné knížky pod stromečkem očekávat nemůžu, tak si je raději koupím sama :D A když je možnost, tak vybírám v pevné vazbě. Ty jsou vždy na prvním místě. A za tu cenu... No neber to :D A neboj, Selfies Ježíšek určitě donese. Jen mu to musíš připomenout :D

   Smazat
 4. Parádní ohromný balíček :-)
  Na Všichni jsme utkaní z hvězd - si brousím zuby, ale to jsem myslím už psala u tvé recenze. A na Léto neskutečných věcí jsem koukala, když jsme psala nějaké upoutávky :-) Ostatní autorčiny knihy poznávám podle obálky z vidění, ale nečetla jsem. Tak ať se líbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni jsme utkáni z hvězd si určitě přečti. Je to jedna z nej knih, co jsem letos četla. A na ostatní se taky moc těším. A popravdě jsem vůbec netušila, že ty starší jsou také její. Ale mám z nich ohromnou radost :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)