sobota 4. listopadu 2017

Recenze ⭑ Halt v nebezpečí ⭑ John Flanagan

Autor: John Flanagan
Originální název: Halt’s Peril
Přeložila: Zdena Tenklová
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Nakladatelství: Egmont
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 428
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 978-80-252-1620-0

9. díl ze série Hraničářův učeň – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Halt, Will a Horác rozprášili náboženskou sektu nezasvěcených v Hibernii, ale k jejich smůle jim pláchli. Halt je nemůže nechat jen tak utéct, a tak se vydávají na cestu přes Piktu, zpět do Araluenu, jen aby dosáhli spravedlnosti. A Ferrisova smrt leží Haltovi v žaludku hodně hluboko. Dokážou je najít včas, než napáchají další a další škody?

Můj názor:
Halt v nebezpečí je pokračování předešlého dílu, Králové Clonmelu, kde Halt s Willem a Horácem odcestovali do Hibernie rozprášit náboženskou sektu nezasvěcených. A přestože mě minulý díl trochu zklamal, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a jestli už konečně nezasvěcené pochytají.

Opět musím vyzdvihnout krásně jednoduchý jazyk, čtivý příběh a tentokrát také napínavost. Přečtení knihy mi trvalo o trochu déle, než jsem měla v plánu, ale přesto jsem se bavila a očekávala bouřlivou zápletku, stíhání a chycení Tennysona a v neposlední řadě ono Haltovo nebezpečí. Protože jak název knihy napovídá, zde se našemu prošedivělému hraničáři stane něco zlého. Ale ani anotace a ani nic nám neprozradí, v jakém smyslu je v nebezpečí. Popravdě jsem toto neočekávala a byla jsem mile překvapena. Řešení problému bylo také zajímavé a Haltovo "nebezpečí" jsem vnímala úplně stejně jako Will s Horácem. Jenom jsem nechápala, proč jim řešení problému trvalo tak dlouho…

Naši tři hrdinové měli zase nelehký úkol, ale tito hraničáři s bojovníkem po boku jsou na nebezpečí zvyklí. Jejich stíhání bylo vtipné a zábavné. Všichni zúčastnění si dobírali zbývající dva a já se několikrát zasmála. A když pak číhali na zbývající dva genovesany, byla jsem jako na jehlách. Parádně popsané a napínavé.

V příběhu se dostáváme na známé místo, všichni tři se nalézají nedaleko hradu Macindawu. Krásně jsem si zavzpomínala, jaké dobrodružství prožili, a očekávala jsem nějaké bližší přijetí. Objeví se zde také dvě známé postavy a můžu Vám říct, že rozloučení Willa s Trobarem bylo opravdu kouzelné a už se těším na další díl, kdy se dočtu něco o jeho novém příteli.

Halt v nebezpečí byl velmi čtivý, napínavý a v určité chvíli nervy drásající díl. Ráda jsem se začetla a ráda jsem se dověděla, jak to celé dopadlo. Ale bohužel musím také napsat, že jsem všech třech hrdinů přepapaná, takže Hraničářova učně na chvíli odložím.   

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)