pátek 29. prosince 2017

Nové knihy v mé knihovně #11

Zdravím, dnes jsem se konečně odhodlala k sepsání článku o nových knížkách, které jsem si objednala. Knihy mám doma už delší dobu, ale buď nebyl čas nebo jsem prostě byla líná. Tentokrát mám jen dvě a hned se na ně půjdeme podívat, co říkáte? :)
Jsou to vlastně skoro stejné knížky, protože jsem si dokoupila dvě ze série Tóra Gudmundsdóttir od islandské autorky Yrsi Sigurðardóttir. Jak si možná pamatujete, v minulém článku jsem se chlubila se třemi knihami z této série a já prostě neodolala a poohlédla se někde jinde. Konkrétně na Databázi knih.

Jako první je to čtyřka Led v žilách.
Anotace:
Legendy o přízracích ožívají, mrazivými pustinami Grónska se plíží smrt… Čtvrtý případ reykjavícké advokátky Tóry Gudmundsdóttir, již vyšlo Poslední rituál, Mrazivé světlo, Žhavý hrob. Advokátku Tóru Gudmundsdóttir povolají z města do ledových pustin. Pracovníci islandské společnosti, která na drsném pobřeží Grónska připravovala otevření dolu, náhle přerušili veškeré kontakty a vypadá to, jako by beze stopy zmizeli. Tóra se svým přítelem Matthiasem, svéráznou asistentkou Belou a dalšími spolupracovníky se snaží rozluštit spletité vztahy, které v táboře panovaly, a přijít tak na kloub neblahým událostem. Jako v noční můře se v zásuvkách psacích stolů objevují lidské kosti a v chladírně celá mrtvola. Náhle je těžké odlišit vrahy od obětí. Starý inuitský lovec však ví, že mstiví duchové musejí být usmířeni, a krutá ledová pustina si vždycky vybere svou daň….

Druhou knihou je Žhavý hrob.
Anotace:
Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství...
Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklep
ě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy!
Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna.
Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce.

Ještě mi chybí dvojka Mrazivé světlo. Snad ji někde brzy objevím :)

4 komentáře:

 1. Ke knihám gratuluju a držím palce ať seženeš ten druhý díl. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Já doufám, že se mi poslední díl povede sehnat :)

   Smazat
 2. Gratuluji ke třetímu a čtvrtému dílu :-) Snad se nám povede sehnat i druhý, jednou :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) A za tyhle dvě knihy vlastně můžu poděkovat tobě, protože jsi mě v jednom komentáři docela vyděsila :D Ale jsem za to ráda. Doufám, že se nám povede ji sehnat co nejdříve ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)