pondělí 4. prosince 2017

Recenze ⭑ Doktor Proktor a vana času ⭑ Jo Nesbø

Autor: Jo Nesbo
Originální název: Doktor Proktors tidsbadekar
Přeložil: Jiří Vyorálek
Ilustrace: Per Dybvig
Obálka: René Senko
Nakladatelství: Jota
Rok a místo vydání: 2012, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 284
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7462-149-9

2. díl ze série Doktor Proktor – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Doktor Proktor se vydal do Paříže hledat svou lásku z mládí. Nikdy ji nepřestal milovat, a proto se rozhodl jednat. Tenkrát jim nepřálo, teď by to snad mohlo vyjít. Ona láska, Juliet, byla vydána v nemilost jeho manžela, kterého nemohla vystát.

Jenže se doktoru nedaří tak, jak by si představoval. V zoufalství pošle skrz vanu času pohled určený jeho dvěma kamarádům, Líze a Bulíkovi. Pohled je sice šifrovaný, ale po vyřešení hádanky se okamžitě vydají do Paříže, za doktorem a jeho láskou Juliet.

Můj názor:
Po Prdícím prášku jsem okamžitě otevřela druhý díl a podle mého názoru je lepší. Víc jsem se ponořila do děje. Je to napínavé, dobrodružné a tak trochu historické. A co víc, knihu máte za jedno odpoledne přečtenou.

Nebudu Vám popisovat, jak vana času funguje. Určitě jste si domysleli, k čemu slouží. Vydáme se do minulosti. Třeba za bitvou u Waterloo, za Johankou z Arku nebo třeba do doby nedávné. Do doby, kterou chtěl doktor Proktor změnit. Díky této vaně času děj krásně utíká a v každé kapitole se stane něco nového, nečekaného a dá se říct mimořádného.

Bulík s Lízou, ač nechtěně, se oddělí a každý putuje sám. Díky tomu máme plno náhledů v hledání doktora Proktora, utíkání před Rašplí a zažijeme s nimi spoustu zážitků, které jim můžeme jen závidět. Bulík je hlavička mazaná, a tak není divu, že dokáže vyřešit i ten nejzapeklitější problém a ukecat dav, jen aby vyvázl. Vždyť v době velké francouzské revoluce to nebylo jen tak.

Co bych dodala na závěr? Asi jen to, že dětem se příběh bude líbit. A samozřejmě nesmím opomenout ilustrace, které ji doprovázejí. Je jich tu míň, než v prvním díle, ale to příběhu neubírá.

Bodování: 

2 komentáře:

  1. Ahoj, konečně jsem zpět :) Já jsem te´d psala recenzi na velkou loupež zlata (audio) a byla jsem také nadšená. Celkově se mi knihy od Nesbo pro děti zdají být skvělé i když mají svůj specifický humor. Ale dle mého jsou to první detektivní knihy pro děti :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Tak vítej zpátky! ;) Tyhle jeho knihy jsou vážně dobré a nejvíce se mi líbila právě Vana času. Tvou recenzi si ráda přečtu, jen se mi loupež zlata zdála jako nejslabší...

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)