neděle 21. ledna 2018

Recenze ⭑ Kazatel ⭑ Camilla Läckberg

Autor: Camilla Läckberg
Originální název: Predikanten
Přeložila: Eva Nováčková
Obálka: Robert Imrych
Nakladatelství: Motto
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 368
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7246-515-6

2. díl ze série Erika Falcková & Patrik Hedström – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
V městečku Fjällbacka se stala další vražda. Malý chlapec našel ve skalách mrtvou dívku. Překvapením ovšem je, když se pod jejím tělem najdou dvě kostry dívek stejného věku. Jedná se o stejného vraha? Probudil se po 20 letech nebo ho někdo napodobuje? Léto je v plném proudu a turisti se začínají bát. Na ekonomiku by to mělo špatný dopad. A nebojí se jen turisti, celé městečko je v ohrožení… Patrik Hedström se svým týmem musí vynaložit všechny své síly, aby dopadl vraha. Je mu jasné, že to nebude vůbec jednoduché. Podaří se jim to? Čas běží…

Můj názor:
Druhý díl z pera švédské spisovatelky Camilli Läckberg. Po prvním díle jsem byla hodně zvědavá a natěšená a hlavně napnutá, jestli se Camilla někam posunula. 

Kniha je zvláštní tím, že nemá žádné kapitoly. Je rozdělena jakoby na části a každá část je prolnuta vyprávěním z léta roku 1979. Čte se to vlastně docela dobře a rychle. Autorka píše v krátkých částech a vždy o někom jiném. Takže se dozvíte něco málo o Erice, Patrikovi, Anně, ale taky o Göstovi, Perovi, Martinovi nebo o Laine se Solveig. Postav je tu opravdu hodně a dobré je, že hned máte přehled, kdo je kdo.

Děj se odehrává o 14 měsíců později. Což je dobré upozornění (zpestření) a pak, aspoň to není všechno hr. Jedna nevyřešitelná vražda za druhou, ale s nějakým odstupem. A to se mi líbí.

Conny je hulvát, omezenec a neandrtálec. Dokonaleji ho popsat snad ani nejde. Divím se, jak jeho žena s ním může vydržet. Buď je stejně blbá, jako on nebo možná kvůli dětem. Ale stejně… Být já Erikou, tak s ním vyrazím dveře, příbuzný, nepříbuzný. Všechno má své hranice a on je překročil. Dokonale…  Ale nic nemá na Eričin způsob vyřešení problému. Hodně jsem se nasmála a skoro jsem jí zatleskala. Výborně! Lucas se nezměnil a Maria moc rozumu nepobrala. Erika jí tipuje 17, já 13. A vzhledem k tomu, že je jí 21, je to smutné…

Bavila mě celá kniha, bylo to napínavé a docela zábavné. Ale až posledních asi sto stránek bylo nejnapínavějších. Tam je celé rozuzlení případu. Hádala jsem dva vrahy, ale jeden mi do toho celého nezapadal. Ale nakonec jsem se trefila. Myslím, že také budete vědět, kdo je vrahem. Ale s motivem to už bude horší. Je smutné, že jedna blbá hra, jedno vyprávění a pár vět změní život několika lidí…

Kazatele mohu doporučit. Pokud ještě váháte nebo jste četli pouze díl předešlý (Ledová princezna), neotálejte. Stránky rychle ubývají a knihu máte slupnutou během dvou večerů :)  

Bodování:

2 komentáře:

 1. Chtěla bych se do knih od Camilla taky ponořit a to od první knihy této série o Patrikovi s Erice. ;)
  Jak jsem už u tebe psala, četla jsem zatím jen Andělíčkářku s ta byla skvělá. Myslím ze až na dvě nebo tři knihy mám všechny v e-verzi, tak snad brzi :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to určitě udělej :) Věřím, že si tuhle dvojici taky zamiluješ, jako já. A musím podotknout, že s každým dílem se lepšila. Camilla má prostě úžasný vypravěčský um :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)