sobota 10. února 2018

Nové knihy v mé knihovně #12

Ahoj, dnes mám trochu klidu, a tak jsem se rozhodla, že se pochlubím s knihou, která mi ve čtvrtek přišla domů. Ona už měla být doma v úterý, ale bohužel tu nikdo nebyl, tak jsem si pro ni musela jít. O to víc zvědavá a natěšená jsem byla. A proč zvědavá? To máte tak...
Určitě si pamatujete (nebo máte jen matnou představu), že jsem se zúčastnila té šíleně obrovské a kreativní výzvy Knižní meziřádková výzva z blogu Svět mezi řádky. Parádně jsem si to užila, do konce roku jsem splnila 12 úkolů a některé byly opravdu kreativní a musela jsem zapnout svůj bídně nekreativní mozek, aby vymyslel báseň nebo ódu na oblíbeného hrdiny. A protože celá výzva trvala jeden rok, zapomněla jsem takovou malou drobnost. A sice, že je to i něco jako soutěž! Takže mi holky napsaly, že jsem vyhrála a že si mám vybrat jakoukoliv knihu a ony mi ji zašlou. Přiznávám, že můj šok byl obrovský a měla jsem a stále mám z toho všeho neskutečnou radost.

Teď k oné knize. Nevěděla jsem, pro co se rozhodnout. Nezbylo mi nic jiného, než otevřít Databázi knih, abych se podívala do kolonky Chystám se číst. Nakonec jsem jim napsala o tři, že se nemůžu rozhodnout, a proto to nechám zcela na nich. Jako takové malé překvapení :)
Anotace:
Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu? Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…
Knihu určitě znáte, aspoň podle obálky. Co jsem zpozorovala, tak má obrovský úspěch a vede spousty žebříčků. Ale co Vy? Četli jste ji nebo se teprve chystáte? Já dočtu právě rozečtenu, co mám a vrhám se na ni. Pokud se nevyskytne něco nepředvídatelného.. :D

Ještě jednou holkám moc děkuji, z knihy a z výhry vůbec mám neskutečnou radost! :)

6 komentářů:

 1. Gratuluji!!! Na FB při vyhlašování vítězů jsem tvé jméno zaznamenala :-) Hana je teď všude, všichni ji chválí, tak ať se líbí a budu zvědavá na tvé dojmy :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Z výhry a z knihy jsem měla ohromnou radost. Vlastně ještě teď pořád nechápu, jak je možné, že jsem vyhrála :D Hanu jsem před chvílí rozečetla a vypadá dobře. Myslím, že v nejbližších dnech bude recenze (pokud se nevyskytne něco neobvyklého..) :)

   Smazat
 2. Vážně gratuluju! ♥ Jak k výhře, tak ke knize. Jak říkáš Hana je vážně vychvalovaná, takže se snad bude líbit. :) Já ji zatím nečetla, ale někdy v budoucnu možná... napřed si ale počkám na tvou recenzi. Přeju příjemné čtení. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Měla jsem z ní vážně radost. A první stránky znějí opravdu dobře :) Třeba tě pak přesvědčím o přečtení :)

   Smazat
 3. Gratuluji :-) Knížku samozřejmě znám od vidění, ale to je tak nějak všechno.... Přeji ať se líbí a budu se těšit na tvé dojmy :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Od vidění ji zná opravdu každý, i já na ni neustále narážela a říkala si, proč jsou z ní všichni paf :) No, teď se přesvědčím, jaká ve skutečnosti je :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)