pátek 23. února 2018

Recenze ⭑ Brida ⭑ Paulo Coelho

Autor: Paulo Coelho
Originální název: Brida
Přeložila: Pavla Lidmilová
Přebal a grafická úprava: Pavel Růt
Nakladatelství: Argo
Rok a místo vydání: 2008, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 240
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7203-976-0

O knize:
Brida je mladá irská dívka, která se velice zajímá o magii a keltské tradice. Hodně času tráví v kursech, aby všemu lépe porozuměla. Až se jednoho dne vydá do lesů za mágem, protože se chce učit magii. On ji naučí překonávat strach a čarodějka ji naučí tančit. Díky těmto lekcím pozná sama sebe, pozná smysl života a stane se učitelkou čarodějnické tradice.

Můj názor:

Brida je další kniha od brazilského autora Paulo Coelho. V knihovně, jsem se rozhodovala mezi třemi knihami, ale nakonec zvítězila tady ta a vypadá to, že jsem znovu vybrala dobře :)
  
Silný příběh plný zajímavých myšlenek. Je sice pravda, že pokud je to už několikátá kniha od tohoto autora, jako v mém případě, nemusí to pro Vás být až tak zajímavé a můžete mít pocit, že se v mnohém opakuje. Musím se přiznat, že i já začínám pociťovat podobnost, ale naštěstí to není nijak velké. Každopádně už v tom nenajdete to kouzlo, jako u první, druhé knihy. Na druhou stranu s tím musíte počítat, a když se do toho vžijete, zaujme Vás to. Tak jako mě.

Brida je opravdu čtivá a poutavá. Popravdě, hodně tomu pomohl styl knihy, v jakém byla vytisknuta a vydána. Protože kapitoly jsou opravdu krátké a stránky Vám doslova utíkají pod rukama. Pořád v Coelhových knihách nacházím něco nového. Něco, co se ani nedá popsat slovy. Nejsem sice věřící a nevěřím na nějaké to tajemno a já nevím co ještě. Přesto mi jeho knihy dodají nějakou naději a rozveselí.

Coelho napsal spoustu knih a já si stále říkám, co ještě může napsat, když v podstatě píše o tom jednom a tom samém. Ale v každé knize zanechal něco jiného. Něco, co Vás buď ohromí, nebo už nemůžete dál. Já stále (zatím) objevuji. A za to jsem ráda… A rozhoně s ním nekončím a jednou bych ráda přečetla všechny jeho knihy :)

Bodování: 

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, o existenci téhle knihy jsem neměla ani tušení, ani název mi nic neříkla. Přijde mi ale hodně zajímavá a líbí se mi její téma. :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Já o knize také původně nevěděla, ale nakonec jsem byla ráda, že se mi dostala do rukou :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)