středa 7. února 2018

Recenze ⭑ Ratolest lásky ⭑ Joan Hohl

Autor: Joan Hohl
Originální název: Lyon’s Cub
Přeložil: Jan Malík
Nakladatelství: Harlequin; edice Desire (svazek 92)
Rok a místo vydání: 1994, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 160
Doporučená prodejní cena: 39,90,- Kč
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 80-7170-146-7

O knize:
Elizabeth Waren přijede do města za svou dobrou kamarádkou a švagrovou v jedné osobě a hodlá si užít dovolenou plnými doušky. Jenže ji zahlédne Lyon Cantrell, její dávný milenec a když zjistí, že má syna, který je mu náramně podobný, vzplane v něm hněv a rozhodně se udělat vše pro to, aby ho získal jen pro sebe. Bude s ním Elizabeth ochotna vyjednávat?  

Můj názor:
Druhá Harlequinka a já se na ni po té první opravdu těšila. Je to hrozné, já vím, ale já se opravdu těšila na další jednoduchý a přesto pestrý (v jistém smyslu) příběh. Musím ovšem už teď naznačit, že to ani zdaleka nebylo tak skvělé, jak ta předtím…

Přestože se to četlo vcelku pěkně, neustále jsem si říkala, proč a jak. Koukala jsem na zadní stránky a neustále kontrolovala, kde je konec. To není moc slavné, já vím. Ono to bylo napsané docela dobře, jak jsem se už zmiňovala. Jak po stránce slovesné, tak po té příběhové. Spíše mi vadila hlavní hrdinka.

Nezlobte se na mě, ale Elizabeth byla tak neskutečně blbá ženská, že to až bolelo. A to doslova. Pořád nechápu, co na tom chlapovi viděla a proč ho tak milovala. Hlavně když jí udělal to, co jí udělal. Tedy že využil a odkopl a pak si přijde po x letech a chová se jako arogantní blbec. Chápu, že byl namíchnut a chtěl jí to všechno vrátit, ale jak ona sama se mohla chovat tak hloupě? Proč se mu podvolila? V tomto směru to bylo tak neskutečně blbé a protivné, že jsem nakonec byla ráda, že ji mám za sebou.

Když si odmyslím toto, bylo to už trochu lepší. Samozřejmě že to skončí tak, jak si všichni myslíte. Tedy že si s Lyonem skočí do náruče. A popravdě nechápu, co jim tak dlouho trvalo (v těchto knihách to je opravdu jen otázka času). Na druhou stranu tu můžeme pěkně vidět skvělé intriky, které zinscenoval Lyonův otec. Co všechno se může stát, když pro někoho nejste dost dobří? Co všechno se stane, když se podřídíte? A o co všechno může člověk přijít?

Autorka Joane Hohl nepíše nijak úžasně ani poutavě. V jejím příběhu přesně odhadnete, co se jak stane a jen čekáte, kdy se tak stane. Přesto jsem vydržela a musím poznamenat, že je to jedna z oněch knih, u kterých nemusíte přemýšlet a můžete se nechat unášet nemožným příběhem. V Harlequinkách budu asi pokračovat, protože když máte náladu pod psa a plno starostí, toto Vám skvěle pomůže zapomenout. Jen se asi budu vyhýbat této autorce. 

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, naprosto souhlasím na špatnou náladu je nejlepší jednoduchý, milý, předvídatelný příběh. Což Harlequinky splňují. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ano, toto je tak jednoduchá četba, že se u ní dokážeš skvěle odreagovat. Pokud nenarazíš na něco hodně špatného, jak tomu bylo u mých prvích knížek tohoto typu.

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)