neděle 25. února 2018

Recenze ⭑ Smrtící duchové ⭑ Stacia Kane

Autor: Stacia Kane
Originální název: Unholy Ghosts
Přeložila: Leona Malčíková
Obálka: Juliana Kolesova
Nakladatelství: Fantom Print
Rok a místo vydání: 2014
Vazba knihy: e-kniha
Počet stran: 288
1. vydání
ISBN 978-80-7398-280-5

1. díl ze série Downside

O knize:
Poté, co svět ovládli duchové, se vše změnilo. Jenže Církev Skutečné Pravdy vše napravila a vede ten dnešní život. Snaží se duchy udržet pod pokličkou a ty odvážnější vrací zpátky tam, odkud přišli.

Chess je mladá čarodějka, která pro církev pracuje. Její život je tajemný, drsný a plný nebezpečí. O to nebezpečnější ale začne být, když si ji Ranař, místní hlavoun gangu, předvolá a chce po ní okamžitě splatit všechny dluhy, které si nasekala. Nebo pro něj může udělat protislužbu. Všechno bude smazáno, když pro něj vykoná nelehký úkol. Tento úkol zahrnuje nebezpečí, vraždy, oběti, černou magii a nebezpečného ducha.

Dokáže se z toho Chess vysekat? Dokáže přijít tomu všemu na kloub? Kdo mohl vyvolat tak děsivého ducha a za jakým účelem? To vše se bude snažit zjistit. Ale život má jen jeden…

Můj názor:

Jedna moje kamarádka mi doporučila toto fantasy, že prý je skvělé a určitě si je mám přečíst. Dala jsem tedy na její rady, obyčejně se v literatuře shodneme a já protože na duchařinu moc nejsem, byla to pro mě výzva. Jenže... Smrtící duchové jsem četla bezmála pět měsíců a musím se přiznat, že jsem na konci byla ráda, že je za mnou. Můj první kámen úrazu byl ten, že jsem to četla na čtečce a já prostě vždy raději sáhla po knize. Druhý byl příběh samotný...

Když pominu začátek, který byl velmi zajímavý a díky čemuž jsem byla zvědavá, co se z příběhu nakonec vyvrbí, záhy jsem pochopila, že je to vlastně slabý průměr. Bylo to špatně napsané, špatně čitelné, docela snadno jsem se ztratila v postavách a ani to prostředí mi nesedlo. A to ani nemluvím, že jsem nepochopila některé Chessiny reakce na určité situace nebo proč to skončilo tak, jak to skončilo.   

Jak už možná tušíte, hlavní hrdinka Chess mi šla na nervy. Věčně zdrogovaná. Sex by měla nejradši se všema. A moudrosti taky moc nepobrala. Dá se říct, že jsem si neoblíbila žádnou postavu a to je zlé. Po nějaké odmlce jsem horko těžko vzpomínala, kdo že byl Postrach, Ranař, Doyle, Lex. Jaký měli úkol nebo kdo co chce. A to určitě přispělo k mému celkovému dojmu. V podstatě jsem se k tomu vracela ze setrvačnosti a taky proto, že po ruce nebylo nic jiného. A abych už to konečně dočetla.

Tak jo, celkové shrnutí. Nápad zajímavý, bohužel pro mě špatně napsaný. Možná kdyby to psal někdo jiný… Chvílemi jsem četla rychle, chvílemi to bylo nudné a zdlouhavé. Tulipánka na odstřel. Církev prožraná odpadlíkama. Moment, Tyson mi přišel jako zajímavá postava. Bohužel ani on můj názor nezmění.

Další díly číst (asi) nebudu.

Bodování:

2 komentáře:

  1. Chápu, že se ti do dalších dílů nechce... :) Některé knihy prostě nesednou. :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Přesně tak, někdy to prostě nesedne. A tady to je jedna z nich...

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)