čtvrtek 8. března 2018

Zaujalo mě #26

Není to tak dávno, co jsem psala, že blog zanedbávám. Tenkrát mi svitla naděje a já se znovu ponořila do recenzí a začala plánovat. Jenže můj život si opět pohrál a znovu to tu opadlo. A jak to vypadá, tak letos to bude asi v takovýchto intervalech. Nic se neděje, pak se to tu oživí a pak zas nic... Dokonce jsem opomněla druhé výročí blogu. Ono se toho moc nezměnilo, pořád jedu ve stejných kolejích, takže jste o nic moc nepřišli. Ale stejně mě to trošku štve. A to ani nemluvím o tom, že všichni měníte kabátek a mě to nadchlo a ráda bych také změnila vzhled. Spolu s přicházejícím jarem 😀 No jo, ale kdy?

Myslím, že jsem se vykecala už dost. Teď se půjdeme podívat na podstatu článku. A začneme 2 novinkami, na které se moc těším a které by mi, nebýt Vás, určitě utekly.

První se jmenuje Do posledního dechu od mého oblíbence Roberta Bryndzy. Kniha vychází za pár dní, tedy 15.3. a moc se na ni těším. Na další určitě úžasný příběh s Erikou Fosterovou. Ještě jsem nečetla anotaci a asi ani nebudu. Nechám se překvapit až knihou 😊

Anotace:
Mělo to být vysněné rande…
Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí
souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu…
Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?


Druhá, pro mě očekávaná kniha, je devítka Lovci ohně. Tady se zase znovushledám s Malin Forsovou, další mou oblíbenkyní. Také jsem nečetla anotaci a také se nechám překvapit až knihou. Malin si dává načas, protože vyjde až (!) 30.3., což je, uznejte, moc daleko. A obálka je úchvatná, stejně jako vždy.

Anotace:
Devátý případ inspektorky Malin Forsové.
Časného zářijového rána, dosud zahaleného tmou, zavede zlá předtucha Malin Forsovou do Rydského lesa. Z průmyslové oblasti na okraji Linköpingu se až sem šíří kouřová mračna z obrovského požáru. Jenomže pach spáleniny nepřichází pouze z hořící továrny. Před Malin leží na zemi oho
řelé tělo jakési ženy.
Den předtím byl v kontejneru nalezen mrtvý devítiletý chlapec. Zavražděný. Pocházel z rozvrácené rodiny, žil s osamělou matkou alkoholičkou a často v noci odcházel z domova. Ale kdo ho mohl chtít zabít?
I když to tak na první pohled nevypadá, Malin tuší, že obě vraždy spolu souvisejí.
Společně s kolegy se těžce dopátrávají stop, které je posléze dovedou až do zemí, z nichž se rekrutují současní otroci, lidé bez práva na život.


Teď představím 3 knihy, které všichni znáte a máte přečtené, jen já pokulhávám, jako obvykle 😀

Loňský thriller, který napsala Ali Land, se jmenuje (M)Učednice. Psychothriller, který má nálepku Světové bestsellery. Někomu se kniha líbila, u někoho to bylo horší. A právě u těch zápornějších recenzí jsem začala přehodnocovat, když jsem nakonec zjistila, že bych si knihu měla sama přečíst, abych si udělala svůj vlastní obrázek.

Anotace:
Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii.
Annie pak d
ostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy.
Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila?
Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?


Se záští má nádhernou obálku a tady byly názory také rozporuplné. Přesto mě kniha zaujala a já doufám, že si ji jednoho dne přečtu.

Anotace:
Osmnáctiletá Jill Charron vyráží na výlet do Itálie. Má to být dobrodružství na celý život. Ale dochází k nehodě. Jill se probouzí v nemocnici, nohu v sádře, stehy v obličeji, a místo paměti z posledních 6 týdnů jen jedno velké nic. Jill zjistí, že se připletla do nehody se smrtelnými následky. Její otec jí nechá převézt domů, aby měla kvalitní péči. Včetně právníka a houfu novinářů... Zdá se, že nehoda nebyla nehoda... Jill se snaží dát dohromady události posledních šesti týdnů, než její dosud pohodlný a bezproblémový život zmizí v nenávratnu.

Poslední knihou je Maminčin mazánek. Také thriller a o přečtení mě přesvědčila až Marcelka, jinak by mě minula. Ale nakladateství Omega vydává dobré knihy, a tak by byla asi škoda ji vynechat.

Anotace:
Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons.
V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunt
erovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí?
Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu!

Všechny knihy určitě znáte nebo máte aspoň v podvědomí. Kterou byste mi ale doporučili jako první?


Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih

10 komentářů:

 1. Se záští můžu jedině doporučit, já byla s knihou spokojená. :))

  OdpovědětSmazat
 2. Samé zajímavé kousky, a trochu bořím tvou škatuli "všichni už to četli", já tedy z těch tří nic, ale ráda bych se pustila do kterékoliv z nich :D
  Měj se krásně a ať si k tobě obě novinky najdou cestu :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jééé, to mě těší, že nejsem jediná, kdo je ještě nečetl :D
   Děkuji, snad to bude co nejdříve :)

   Smazat
 3. Jsi můj člověk, máš stejný vkus :-) Robert Brynzda je jasná volba, toho už se nemůžu dočkat. Kromě nové Malin Forsové, u které jsem se zasekla asi u pátého dílu a zatím nemám moc chuť pokračovat dál, jsem ostatní četla a rozhodně doporučuji. Maminčin mazánek mě sice trochu zklamal, ale třeba zrovna tebe nadchne :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však poslední tři kousky mám od tebe :D Na Roberta se moc těším, už aby to bylo :) A s Malin ti rozumím. Také jsem si musela dát 2x pauzu, protože jsem jí byla přečtená. Ale pokaždé jsem se znovu nadchla. A teď už čtu jen novinky, takže jsem hrozně natěšená :D

   Smazat
 4. Ahoj, mě pořád Bryndza nějak uniká přitom ty první dva díl doma mám... Chjo... Potřebovala bych více času na čtení a méně prokrastinace! A pak z tvého výčtu se chci podívat na zoubek knize Se záští, kterou mám taky už doma.

  PS: Jo a Ivet, moc se mi líbí kniha kterou právě čteš! Mám z tebe radost :))) Mám velkou radost, že čteš mé tipy ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba se k němu brzy dostaneš. A věřím, že tě pohltí úplně stejně jako nás. Čte se opravdu dobře ;)
   Já jsem moc ráda, že mě na nějaké vždycky nalákáš. Už jsem v polovině a baví mě. Snad se bry dočkáš recenze (ne že bych s nimi nezaostávala :D) :)

   Smazat
  2. To je super že Tě baví..! A na tvoji recenzi budu samozrejmě s napětím čekat :) :*

   Smazat
  3. Jěště mi chybí nějakých 70 stránek. Tak snad to dočtu co nejdříve a s recenzí nebudu otálet. Do 14 dnů tu snad bude :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)