úterý 8. května 2018

Recenze ✩ Hora děsu ✩ Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Originální název: Dread Mountain
Přeložila: Olga Staníčková
Ilustrace na obálce: Marc McBride
Nakladatelství: Fragment
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 128
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-253-1172-1

5. díl ze série Deltora  – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Naši přátelé, Barda, Lief a Jasmína, se vydávají na další pouť, na území děsivé a nehostinné Hory děsu. Ne nadarmo se jí tak říká, to vědí všichni tři. Nebezpečí je skutečnější a hrozivější, než kdy dřív. Pán zla začíná tušit a jeho hněv je neukojitelný a hrůzný. Začíná se mluvit a Lief musí zatnout zuby, aby dokončil svůj úkol. Vždyť nebezpečí nehrozí jen jim třem, ale i těm, kdo jsou mu drazí…
Jak překonají strach a nástrahy, které jim nepřátelé nachystali?

Můj názor:

Hora děsu je pátý díl úžasné Deltory a já se nemohla nabažit dalšího pokračování. Který a jak získají pátý drahokam? A jaké nebezpečí je čeká tentokrát?
Já vedu svůj boj tady, nejlépe, jak umím. Vy musíte bojovat ten svůj… 
Opět povedený díl. Začetla jsem se okamžitě a mohu říct, že se mi to moc líbilo. Je to takové roztomile krásné a napínavé. Putujete spolu s hrdiny, a jak dojde na nebezpečí, máte o ně strach. Autorka možná trošku přitvrdila, ale neštěstí je stejně zažehnáno a Vám se uleví.

Milové jsou skvělá stvoření. Skoro jako plyšoví medvídci, které chtě nechtě musíte objímat. Lief byl zpočátku zmaten, což se mu nedivím, ale na druhou stranu chápu jeho nadšení. Je jisté, že je to hrdý národ, pln cti. Ale přesto roztomilý. Naproti tomu gnómové jsou jiného kalibru. Jsou to posměváčci, se škodolibou záští. Ale na druhou stranu se jim není co divit. Po tolika letech by se takovými stali snad všichni. Také si mě získali. Sice s menšími rozpaky, ale věřím jim.

Děsivá stvůra, která se nalézá v Hoře děsu, není zase až tak děsivá. Potkali děsivější a nebezpečnější. Jenže je to potvora podšitá a není divu, že se jí všichni děsí. Vždyť otročit takové potvoře by nebylo příjemné nikomu.

Toto kratičké vyprávění si mě získalo, četla jsem je hltavě a věřím, že se bude líbit i Vašim ratolestem. Je úžasné, jaké nebezpečí dokázala Emily Rodda vymyslet a jak vše dokázala zakomponovat. Pokud jste s Deltorou ještě nezačali, myslím, že je nejvyšší čas :)

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)