pondělí 14. května 2018

Recenze ✩ Labyrint bestie ✩ Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Originální název: The Maze of the Beast
Přeložila: Olga Staníčková
Ilustrace na obálce: Marc McBride
Nakladatelství: Fragment
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 128
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-253-1173-8

6. díl ze série Deltora  – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Vydejte se s Liefem, Bardou a Jasmínou za dalším drahokamem. Tito tři odvážní hrdinové se po nalezení pátého drahokamu, elbaitu, vydají někam na západ, kde jen drahokam tuší. Až později zjistí, že se nachází v Labyrintu bestie. A tato bestie je opravdu nebezpečná. A co víc, musí se vypořádat s všelijakými nástrahami. Cestu jim nezkříží jen přisluhovači Pána stínů, jak jsou zvyklí, ale o své slovo se přihlásí i piráti a Zmar, vůdce Hnutí odporu.

Můj názor:
Netrvalo dlouho a po Hoře děsu jsem nadšeně sáhla po Labyrintu bestie. Moje očekávání bylo veliké, však je to skvělý pohádkový příběh a já se nemohla dočkat dalšího dobrodružství a nebezpečí.
Děsivé, namodralé světlo. Obrovské odkapávající kamenné bodce, visící ze stropu. Třpytivé zbrázděné stěny, ze kterých stéká mléčná tekutina. A něco obrovitého, bílého, se silným hbitým ocasem a rozevřenými, krvavě rudými čelistmi… 
Tento šestý díl byl bohužel jeden z nejslabších. Mám dojem, že jsem už něco takového psala u některého z předchozích dílů, ale tento byl opravdu slabý. Nezáživné vyprávění, skoro žádná zápletka, nebezpečí také nic moc. Konec byl moc rychlý a získání drahokamu moc snadné. Jakoby autorka ztrácela dech a nápady. Nudné, nezáživné, nijaké.

Jediné, co stojí za zmínku, jsou elové. Tyto potvory tomu všemu daly nějaký tvar, aspoň malou naději. Udaly směr. Ale stále to bylo málo. Sice se s pár ely potkali, ale nic záživného se nedělo a určitě to chtělo více propracovat. A ještě Zmar. Toho bych také měla zmínit. Je pravda, že je mi od začátku nesympatický a od minulého dílu je záhadou, ale tady byla přidána další informace, díky které přemýšlíte, co je ten chlap vlastně zač.

Je mi líto, ale k tomuto dílu nemám moc co napsat. Nebavil mě a o to horší to je. Neustále se mi vkrádá otázka, jaké asi budou poslední dva díly? Budou také nudné nebo se vrátíme do starých kolejí a budu je opět hltat? Labyrint bestie je bohužel pokračování, které mi nic nedalo, to však neznamená, že bych Vás chtěla odradit.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)