čtvrtek 24. května 2018

Recenze ⭑ Lovci monster s.r.o. ⭑ Larry Correia

Autor: Larry Correia
Originální název: Monster Hunter International
Přeložil: Michal Farník
Obálka: Petr Willert
Nakladatelství: Fantom Print
Rok a místo vydání: 2012, Ostrava
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 400
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7398-178-5

1. díl ze série Lovci monster

O knize:
Owen Zastava Pitt je obyčejný účetní, který žije naprosto normální život. Jednoho dne ho však v práci napadne jeho šéf a on ho v zoufalosti vyhodí z okna z několikapatrového domu. Po probuzení v nemocnici očekává policii, že ho zatkne. Vždyť zabil svého šéfa! Policie se opravdu dočkal, ale trochu jiné. Čekala na něj FBI, že musí držet jazyk za zuby. Monstra přece neexistují.  Ano, správně. Jeho šéf byl totiž vlkodlak a Owen právě zjišťuje, že svět je zcela jiný, než si myslel.

Hlavní hrdina se dostává mezi lovce monster, prodělá náročný výcvik, pozná nové přátele a hned musí zachraňovat svět. Vždyť monstra jsou nebezpečná, hnusná, mocná, zlá a děsivá. Jejich zastavení je těžké. Ještě těžší ale bude zastavit toho nejmocnějšího.

Můj názor:
Už ani nevím, proč jsem si knihu kupovala. Možná kvůli zadním úryvkům. Ty jsou opravdu vtipné. Jo a taky kvůli některým recenzím, to určitě. Ale až po roce jsem se k ní dostala. Teď jen nevím, jestli jsem udělala dobře nebo ne…

Hned na začátku Vás čeká napínavá, napětím nabitá kapitola. Krev jen stříká, rány padají přesně na tělo a k tomu spoustu Owenových myšlenek. V tomto duchu je vlastně skoro celá kniha. Plus pár vysvětlení, pár vtipů, nápadů, trošku romance. V této knize najdete snad všechno, jen ne vážnost. Je vidět, že Correia nerad chodí okolo horké kaše a co na puse, to na jazyku. Sprostých slov je tu také spousta a narážek byť jakýchkoliv také. Musím přiznat, že hned na začátku jsem si vzpomněla na Anitu a její první knihy. Kvůli těm bojům, vraždám a krve jsem ji měla ráda. Takže této knize to jen lichotí.

Hned jsem si oblíbila některé postavy. Holly a Milo jsou prostě jedničky. Trip je takové zlatíčko a Owen magor. Rád to o sobě říká a já s ním souhlasím, před ním bych pravděpodobně utekla. Nesmím opomenout Skippyho. Tato osůbka je sice na začátku zvláštní, ale když si o něm přečtete některé informace, dostane se Vám pod kůži. Jejich šéf Earl je svérázný, postarší chlapík, který si dokáže sjednat pořádek. A co víc, k monstrům má blíž, než byste čekali.

Nemůžu se zbavit dojmu, že klidně mohla být tak o 100 stránek slabší. Na druhou stranu bychom přišli asi o zajímavé části. Tak jo, původně jsem chtěla dát zlatý střed, ale pak mi došlo, že ono to vlastně nebylo až tak průměrné. Bylo to lepší. O jednu si přilepšil. A jsem zvědavá na další díly :)

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze :) O knize jsem nikdy neslyšela a nejspíš není nic pro mě. Boje s monstry... já radší romantiku. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :) Já ráda občas zabrousím do tohoto žánru. Na něm jsem začínala, takže se k němu ráda vracím :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)