úterý 5. června 2018

Recenze ✩ Dcera čisté krve ✩ Anne Bishop

Autor: Anne Bishop
Originální název: Daughter of the Blood
Přeložila: Jana Odehnalová
Grafická úprava obálky: Dagmar Krásná
Ilustrace na obálce: Larry Rostant
Nakladatelství: Triton; edice Trifid (svazek 315)
Rok a místo vydání: 2010, Praha / Kroměříž
Vazba knihy: e-kniha
Počet stran: 461
Doporučená prodejní cena: 318,- Kč
1. vydání
ISBN 978-80-7387-217-5

1. díl ze série Černé drahokamy

O knize:
Tersa, černá vdova, prožila kdysi mystické vidění. Je to už přes sedm set let, kdy díky svým snovým pavučinám předpověděla příchod té nejtemnější a nejčernější Královny. Ona chvíle nastala a každý se na to připravuje.

Rozjíždí se intriky, manipuluje se s čarodějkami a všemi, kteří k něčemu jsou. Královna Temnoty je však mladá dívka, která se sama musí rozhodnout, komu může věřit. Ne všichni jsou z ní nadšeni a ne všichni jí budou ochotni sloužit.

Můj názor:
Hodnocení této knihy bude asi nad mé síly. Asi do sté stránky (možná víc) jsem neměla ponětí, co chce autorka sdělit. Ale opravdu. Unikala mi pointa, což je dost velký propadák. Bylo to zmatené a nepřehledné. Neustálé přeskakování z říše do říše a v postavách jsem se taky ztrácela. Přesto je to psáno poutavě a mě nezbylo, než že to dočíst do konce. Možná taky proto, že jsem chtěla vědět, proč jsou z této knihy všichni paf (hlavně má kamarádka) a chtěla jsem se dovědět, o co tu vlastně jde.
„Při dalším úplňku se vzdej. Každý den po úplňku, kdy se nedostavíš, si vezmu kus tělo tvého bratra, tím zaplatíš za svou aroganci.“ 
Daemona jsem si docela oblíbila. Nevím proč, ale nějakým záhadným způsobem mi přirostl k srdci. Možná byl hlavním důvodem, proč jsem se ke čtení stále vracela. Musím také zmínit Saetana. Neustále mě bavilo sledovat jeho zděšení, když Jaenelle něco provedla. Sice jsem nechápala, co na některých nezbednostech bylo tak hrozné, ale to mi nevadilo.

Jaenelle vypadá na rozumnou dívku, která má dobré srdce. Teď je ještě nezkažená, ale vážně by mě zajímalo, co zásadního se v jejím životě stane a stane se z ní stejná mrcha, jako jsou ostatní čarodějky. A ne, vůbec netuším, jaké budou další díly nebo jak to s ní ve skutečnosti bude. To je jen má domněnka.

S tou zkažeností to myslím vážně. Protože tady jsou mrchy, sexuchtivé potvory a krvežíznivé coury. Ženy tu mají velkou moc a muži jim slouží. Dalo by se říct, že je to jedno velké porno (obrazně řečeno). Protože ženské chlapy vlastně na nic jiného nepotřebují. Je to sice hezká představa, ale přiznejme si: kdo z Vás by chtěl chlapa jen na sex?

Po přečtení tohoto příběhu jsem měla rozporuplné pocity a pořádně nevěděla, co si mám o tom všem myslet. Knihu bych asi nikomu nedoporučovala, to ovšem neznamená, že se nemůže nikomu líbit. Má to ještě dva díly a popravdě vůbec netuším, zda se odhodlám je otevřít. Ale možná, až nastane ten správný okamžik a já se nebudu moct rozhodnout, na co zrovna mám chuť (což asi nikdy nenastane :D), se rozhodnu pro dvojku.

Bodování:

4 komentáře:

 1. Pěkná recenze, knihu neznám a podle anotace i názvu mě zaujala, po dočtení tvé recenze jsem ale usoudila, že se po ní asi blíže dívat nebudu. :)) I když jednou za čas je i takováhle literatura fajn. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Počkej, odradit jsem rozhodně nechtěla. Třeba se ti bude líbit :)

   Smazat
 2. Knihu neznám, a recenzí mě vůbec neupoutala, přesto se ti povedla. Ale kniha jako taková mě vůbec neláká. A další mínus je pro mě, že jde o sérii...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O sérii mi ani nemluv. Jak kdyby se dneska neumělo jinak psát. Všechno má několik dílů a když se zadaří, z plánovaných 3 jich je dalších 10. Strašný.. A díky za pochvalu :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)