pátek 29. června 2018

Recenze ✩ S rozumem v koncích ✩ Helen Fielding

Autor: Helen Fielding
Originální název: Bridget Jones: The Edge of Reason
Přeložila: Barbora Puchalská
Obálka: Břetislav Ostřížek
Nakladatelství: Aurora
Rok a místo vydání: 2001, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 296
Doporučená prodejní cena: 198,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 80-7299-027-6

2. díl ze série Bridget Jones – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Bridgetin svět je plný jejích kamarádek, omylů, strastí a nadějí. Když se konečně dá dohromady s úžasným Markem Darcym, je štěstím bez sebe. Jenže brzy zjistí, že všechno nebude růžové pořád. Stačí pár nevysvětlitelných okamžiků, nevyřčených slov a trapných chvilek a Bridget je po měsíci opět sama. Co provede se svým životem tentokrát?   


Můj názor:
Samozřejmě jsem nemohla opomenout pokračování s úžasnou Bridget. Tato ženská je nezmar a její situace pobaví snad každého a díky ní si uvědomíme, že nemůžeme být dokonalé a úžasné, že se někdy prostě naskytne situace "den blbec" nebo nás stíhají jedna starost za druhou. 

Je to o trochu slabší, ale pořád je to dobré. Bridget se vůbec nezměnila, je stále ztřeštěná, bojácná a trapasy se jí rozhodně nevyhýbají. Vlastně je pomatenější. Přesto přese všechno stále hledá tu pravou lásku, s kým by mohla založit rodinu. Děti si přeje ze všeho nejvíc. Vždyť už jí tikají biologické hodiny. Jenže její láska k Markovi je nezpochybnitelná. Je si jistá, že on je ten pravý a žádného takového už nenajde.

Její matku bych uškrtila. Ne jen že má Bridget problémů nad hlavu, ale když k tomu přidáte její matku, pohroma je na světě. Asi už vím, proč tak trapasí a je neustále pod tlakem a zmatená. Taková máti by zanechala následky snad na každém. 

Její kamarádky se jí sice snaží být oporou, ale některé jejich názory nesdílím. Dokonce mi několikrát přišlo, že jí radili zcela chybně a tak chudák Bridget provedla něco, co sama vlastně nechtěla... 
Je to oddechové čtení a na uklidnění, pobavení či na dovolenou jako dělané.

Bodování:

2 komentáře:

  1. Filmy o Bridget miluju, ale ke knihám jsem se zatím ještě nedostala. Ráda bych to ale napravila. :) Snad jednou. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Věřím, že pokud se ti líbí filmy, tak knihy budou také. Určitě neotálej ;)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)