pondělí 16. července 2018

Opětovné čtení #3

Do této rubriky moc nepřispívám, také proto, že se tak často nevracím k přečteným knihám nebo sériím. Ale v rámci svých čtenářských plánů jsem se rozhodla se opět někam posunout. I když… Tady to bude trochu sporné…

Sérii, ke které jsem se rozhodla se znovu vrátit, není rozečtená ani pozastavená. Ba přímo naopak. Je to už asi dva roky, co jsem ji četla poprvé a s politováním musím poznamenat, že se mi tenkrát moc nelíbila. Spíše jsem hodně srovnávala s filmy, než abych se plně věnovala čtenářskému příběhu. Teď bych si to celé ráda připomněla jen z čiré zvědavosti, a sice jestli budu mít stejný názor nebo ne. A o jaké sérii vlastně píšu? O velkolepém příběhu z žánru fantasy od zakladatele všeho možného i nemožného, pana Tolkiena: Pána prstenů.
No jo, někdo z Vás to má určitě přečtené několikrát a někdo určitě nechápe, jak se mi to nemohlo líbit (stejně jako mému příteli). Ne že by se mi to nelíbilo, spíše jsem čekala něco velkolepého, na to, jak je to všemi opěvované. A to jsem tam právě nenašla…

Článek píšu trochu později, protože už čtu druhý díl, Dvě věže a Společenstvo prstenu se mi líbilo o hodně více než napoprvé. Dokonce můžu napsat, že opravdu hodně. Jen netuším, jak knihu ohodnotit nebo co o ní napsat. Protože recenzi chci, ač se bude psát velmi těžce. Jak něco takového taky chcete hodnotit? Ale časem se určitě dočkáte :) 
Tak mi držte palce, ať se mi líbí i druhý a pak ten třetí a nakonec můžu říct, ano, je to úžasné :)

2 komentáře:

  1. Já osobně film Pána prstenů nemám ráda, a proto jsem se do knih nepouštěla a nejspíš ani nikdy nebudu. :) Stejně ale přeju, ať se ti čtení líbí víc než minule. :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Zcela tě chápu. Když filmy vycházely, tak jsem nepobírala to davové šílenství (daleko raději jsem koukala na Harryho Pottera) a líbit se mi začali až o hodně později. Takto to budu mít asi i s knihami.

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)